‘Aksiyon Filmlerini Bırakacağım’

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, Liam Neeson, hali hazırda yapımı süren, yakında çıkacak projeler bittikten sonra aksiyon türünden emekli olacağını duyurdu. ET’ye konuşan aktör, çok özel yeteneklerini bırakmaya hazır olup olmadığı sorusuna şöyle cevap verdi:

Evet. Bence hazırım. 68 buçuk yaşına geldim. Eğer Kovid izin verirse bu sene yapacağım birkaç film daha var, birkaç tanesi de hazırlık aşamasında. Sanırım onlardan sonra tamam diyeceğim. Tabii o zamana kadar çoktan yürüteç veya onun gibi bir şey kullanmaya başlamazsam…

Neeson’ın kartel filmi The Marksman bu ay çıktı. Oyuncu ayrıca, mahsur kalmış madencilerin hayatını kurtarmak için donmuş okyanus üzerinde imkansız bir kurtarma görevine çıkan buzlu yol sürücüsünü canlandırdığı aksiyon-gerilim filmi The Ice Road’un çekimlerine devam ediyor.

Aktör bunun ardından, tehlikeli bir suç örgütünün işini tamamlamayı reddedince hedef haline gelen bir kiralık katile odaklanan Memory’de başrol oynayacak.

Daha sonra politik gerilim filmi Charlie Johnson in the Flames ve özel bir dedektifi konu alan Marlowe’da rol alması planlanıyor.

Oyuncunun son büyük aksiyon filmi Soğuk İntikam (Cold Pursuit), 2019’da gösterime girmişti. Filmi tanıtmak için The Independent’a verdiği röportajda Neeson, yıllar önce bir tanıdığının tecavüze uğramasının ardından “siyahi piçin” tekini gebertmek için sokaklarda günlerce sopayla gezdiğini itiraf etmişti. Oyuncu, geçmişindeki “berbat” davranışından “utandığını” söylemişti.

Neeson’ın yorumlarına gelen tepkiler, Soğuk İntikam’ın prömiyerinin iptal edilmesine yol açmıştı.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir