FilmArası Dergisi

7. Kayseri Film Festivali Ertelendi

Bu yıl 7.’si düzenlenecek olan Kayseri Film Festivali’nin bazı olumsuz şartlar nedeniyle ertelendiği açıklandı. Festival yönetimince yapılan açıklamada, daha sağlıklı bir festival yapılabilmesi için 13 – 16 Kasım tarihlerinde planlanan festivalin 28 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle, Anadolu Sinemacılar Derneği tarafında düzenlenen 7. Kayseri Film Festivali’nde ulusal uzun metraj, kısa kurmaca ve belgesel film kategorilerinde projelerin yarışacağı açıklanmıştı. 28-1 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek festivalde ulusal uzun metraj filme 30.000, en iyi kısa kurmaca filme 5.000, en iyi belgesel filme ise 5.000 TL olmak üzere toplam 40.000 TL ödül verilecek.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017