Netflix’ten 7 İddialı Film

Netflix, Oscar mevsimine girerken, rakipleri Disney + ve Apple TV+ ‘ın yayın hayatına başlamasıyla hareketlenen Kasım ayında, 7 iddialı yapımla rakiplerine meydan okudu.

‘Atlantics’ ve ‘Vücudumu Kaybettim’ gibi güçlü Cannes yapımları yıldızların yanında sunulurken, Timothée Chalamet’in tarihi destanı ‘The King’ de (Venedik’te prömiyer) yeni aboneler için ve halihazırda kullananlara büyük bir ödül olarak yorumlanıyor. Alicia Vikander / Riley Keough aracı Deprem Kuşu da programda yer alan filmlerden biri ancak henüz eleştirmenler tarafından yorumlanmadı.

İşte 2019’da Netflix’in En İddialı 7 Filmi

7- The King (2019)

David Michod’un Shakespeare oyunlarından esinlenen tarih draması The King filmi 1 Kasım’da izleyicilerle buluştu. Başrollerinde Timothee Clamet (Henry V.), Robert Pattinson (Duke of Gyenne), Ben Mendelsohn (Henry IV.) , Joel Edgerton (Falstaff) yer alıyor. Hal dik başlı bir prenstir. Babası IV. Henry ölümünden sonra tahta geçmek zorunda kalır. Eski akıl hocası Falstaff ile yolları kral olduğunda tekrardan kesişir.

6- I Lost My Body (2019)


Jeremy Clapin’in ilk uzun metrajlı animasyon filmi I Lost My Body, Amelie’nin yazarı Guillaume Laurant’ın romanından uyarlandı. Filmin konusuna gelince; Paris’te yer alan bir laboratuvarda bedeninden ayrılmış bir el, onu bekleyen mutsuz gelecekten kaçarak ait olduğu vücudu bulmak üzere yola çıkar. Film 29 Kasım’da Netflix izleyicileriyle buluşacak.

5- The Game (1997)

David Fincher’ın ilk filmlerinden olan 1997 yapımı The Game filmi de listede yerini alıyor. Başrollerinde Micheal Douglas (Nicholas Van Orton), Sean Penn (Conrad Van Orton) ve Deborah Kara Unger (Christine) yer alıyor. Nicholas Van Orton hem iş hem de özel hayatında kontrolü elinde tutmaya alışkın, zeki ve başarılı bir iş adamıdır. Bu düzenli hayatı, kardeşi Conrad’ın ona verdiği alışıldığın dışındaki doğum günü hediyesi ile köklü değişikliklere uğrayarak, ölüm kalım savaşına dönecektir. Gerilim filmi 1 Kasım’da izleyicilere sunuldu.

4- Atlantics (2019)

Mati Dinop’un yönetmenliğini yaptığı Atalntics daha iyi bir gelecek için ülkesinden ayrılmaya karar veren işçi bir adam ve sevgilisinin hikayesini konu ediyor. Siyah bir kadının Cannes’daki Rekabet bölümünde gösterdiği ilk filmdir. 29 Kasım’da seyircilerle buluşacak.

3- Step Brothers (2008)

Adam Mckay’in yönetmenliğini yaptığı başrollerinde Will Ferrell, John C. Reily’nin yer aldığı Step Brothers 1 Kasım’da seyirciyle buluştu. Film iki üvey kardeş olan iki koca adamın anne ve babaları için güç birleştirmesini konu ediyor.

2 – The Matrix (1999)

The Matrix IV ‘ün haberleri gelirken efsaneleşmiş ilk film Matrix de Netflix’in programında yerini aldı.

1- The Irishman (2019)

Netflix’in yayınladığı en büyük orijinal film Martin Scorsese’in The Irishman’i, başka hiçbir stüdyoda 2019’da ödemesi gerekmediği kanıtlanmamış yaşlanma teknolojisine dayanan üç buçuk saatlik, 200 milyon dolarlık bir kumar olarak karşımıza çıkıyor. Film 27 Kasım’da seyircisiyle buluşacak.

(İndieWire)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir