“Ziyaretçiler” Geri Dönüyor!

Korku klasikleri arasında yer alan “Ziyaretçiler” yeni bir üçleme film olarak geliyor. Üçleme filmin ilki “Ziyaretçiler: Bölüm 1” ile filme konu olan olayların doğuşu ve arka planda yaşananlar ortaya çıkıyor. Serinin ikinci ve üçüncü filmlerinin de çekimleri tamamlandı, çok yakında sinemalarda olacak!

Yönetmenin bizzat başından geçen ve gerçek olaylardan uyarlanan filmi ilk kez başrolünde Liv Tyler’ın oynadığı “Ziyaretçiler” filmiyle 16 sene önce izlemiştik. Başrollerinde Madelaine Petsch (Riverdale, Polaroid), Gabriel Basso (Super 8) ve Oscar ödüllü Rachel Shenton’ın olduğu Ziyaretçiler: Bölüm 1 (Strangers: Chapter 1), 2024’ün en çok beklenen korku filmleri arasında yer alıyor.

Zor Ölüm 2, Herkül: Efsane Başlıyor, Cliffhanger, Exorcist: The Beginning, Elm Sokağı Kabusu 4 gibi filmlere imza atan Renny Harlin’in yönetmenliğindeki filmin ABD’de dağıtımını Lionsgate üstleniyor. Filmin yapımcıları arasında It (O), Barbarian (Barbar), Departed (Köstebek), The Rings (Halka), Grudge (Garez) gibi dünyaca ünlü filmlere imza atmış Roy Lee de var.

Film ABD’de ve tüm dünyayla aynı anda 17 Mayıs’ta ülkemizde Türkçe altyazı ve dublaj seçeneğiyle sinemalarda olacak.

Filmle İlgili Bunları Biliyor muydunuz?

– Üçleme olarak gelen “Ziyaretçiler” serisinin Bölüm: 2 Ve Bölüm: 3 filmlerinin de çekimleri tamamlandı, çok yakında sinemalarda olacak!
– Film, yönetmen Bryan Bertino’nun başına gelen gerçek olaylardan uyarlandı. Bertino küçükken evlerinin kapısı tıklatılır ve orada olmayan bir insan sorulur. Daha sonra mahalledeki evlerin tek tek gezildiği ve bazılarına zorla girildiği ortaya çıkar.
– Filmde 1981’de gerçekleşen ve hala çözülememiş olan Keddie cinayetlerinden de esinlenildi.
– Liv Tyler’ın başrolünde olduğu 2008 yapımı THE STRANGERS filminin yeniden çevrimi.
– 2008 yapımı film globalde toplam 82 milyon dolar hasılata imza atmıştı.
– Filmde cinayet için herhangi bir motivasyonu olmayan anonim katiller, bu tarz bir olayın her yerde herkesin başına gelebileceği korkusu yaratıyor.
– Üçleme olması planlanan filmlerin çekimleri tamamlandı, diğer iki film de post prodüksiyon aşamasında.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir