FilmArası Dergisi

Yılmaz Güney Film Ödülleri Sahiplerini Buldu

Batman Belediyesi ve Ortadoğu Sinema Akademisi tarafından 16-20 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenen 6. Yılmaz Güney Kısa Film Festivali yapılan kapanış töreni ve dereceye giren filmlerin açıklanmasıyla son buldu. Yarışma kategorisinde birincilik ödülü “Şeva Dirêj” (A Long Night), ikincilik ödülü “Mast” (Yoğurt), üçüncülük ödülü ise “Bartalak Baz” ve “Azad” filmleri arasında bölüştürüldü.

Batman Belediyesi ve Ortadoğu Sinema Akademisi ortaklığıyla düzenlenen 6. Yılmaz Güney Film Festivali pazar günü yapılan kapanış töreni ile son buldu. 16-20 aralık tarihleri arasında düzenlenen bu yıl ki festivale yarışma kategorisinde toplam 80 film başvurdu. Elemelerden sonra kalan 10 filmin yarıştığı bu yıl ki festival boyunca forum, film gösterimleri, yarışma filmlerinin gösterimleri ve söyleşiler düzenlendi. Türkiye’den çok sayıda akademisyen, yönetmen, sinema yazarı ve eleştirmenlerinin katıldığı bu yıl ki festivalin son günkü programında yapılan film gösterimleri ve Emin Alper ile yapılan söyleşinin ardından gece yapılan kapanış töreni ile bu yıl ki festival sona erdi.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017