Yeni Filminin Hakları Amazon’da

Usta yönetmen Asghar Farhadi’nin yeni filmi ‘A Hero’nun yayın haklarını Amazon Stüdyoları satın aldı.

Çekimleri Şiraz’da tamamlanan film post-prodüksiyon aşamasında. Amazon Stüdyoları, 2022 ödül sezonunu hedefleyen “A Hero” yu yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

“A Hero “, bu yılki Cannes Film Festivali için potansiyel yarışma filmlerinden biri. Filmde tanınmış İranlı oyuncular yer alıyor ve senaryosu hala gizliliğini koruyor. Yeni film Farhadi’nin memleketi İran’a dönüşüne işaret ediyor. Farhadi daha öncesinde ‘A Seperation’ ile Berlin’de Altın Ayı Ödülü’nü kazanırken ‘A Seperation’ ve ‘The Salesman’ ile iki kez En İyi Yabancı Film Oscar’ını kazandı.

Bu proje, 2016 yılında dünya prömiyerini Cannes’da yapan ve en iyi senaryo ve oyuncu dalında (Shahab Hosseini için) iki ödül kazanan “The Salesman” dan sonra Amazon Studios tarafından yönetilecek ikinci Farhadi filmi olacak.

Farhadi en son 2018’de Cannes Film Festivali’nin açılışını yapan, başrollerini Penélope Cruz ve Javier Bardem’in paylaştığı İspanyol draması “Everybody Knows” u yönetti. Film, Goya Ödülleri’ne en iyi film, yönetmen, oyuncu, oyuncu ve senaryo dalında aday gösterildi. Farhadi, son üç filminde birlikte çalıştığı Memento Films Production’da düzenli meslektaşı Alexandre Mallet-Guy ile birlikte “A Hero” nun yapımcısıdır.

(cineloger.com)

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir