Workshoplara Katılacak İsimler Açıklandı

Esenler’de geleceğin sinemacılarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen “Esenler Sinema Akademisi” başvuruları 22 Aralık Pazar günü sona eriyor. Akademide workshoplara katılarak tecrübelerini öğrencilerle paylaşacak isimler de açıklandı.

Esenler Belediyesi’nin sinema alanına yeni yetenekler kazandırmak amacıyla bu yıl ikincisini düzenleyeceği Esenler Sinema Akademisi için başvurular sürüyor. Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek eğitimler, üç ana başlıkta verilecek. “Kurgu, Yönetmenlik ve Senaryo” alanlarında verilecek eğitimlere sırasıyla Özgür Kılıç, Seyid Çolak ve Yeşim Tonbaz Güler katılacak. Sektörün önemli isimlerinin de workshoplarla katkı sağlayacağı akademi, 3 Ocak Cumartesi günü kapılarını açacak.

Yoğunlaştırılmış Pratik Eğitim

22 Aralık’ta kayıtların tamamlanmasının ardından mülakatla seçilecek öğrencilerle eğitime başlayacak olan akademide, yoğunlaştırılmış pratik eğitim verilecek. Öğrenciler alanında tecrübeli eğitmenler eşliğinde teorik eğitim alırken, bir yandan da verilen pratik çalışma ve ödevlerle deneyim kazanma şansı yakalayacaklar.  

Kendi Filmlerini Çekecekler

Eğitimin ardından öğrenciler yazdıkları hikâye ve senaryoları yine öğrenci arkadaşlarıyla oluşturdukları guruplarla kendileri çekecek. Çekilen filmler Esenler Belediyesi tarafından düzenlenecek bir gala gecesinde sinemaseverlerin ilgisine sunulacak.

Deneyimli İsimler Tecrübelerini Paylaşacak

Sinema Akademisi’nde derslerin yanı sıra, alanında deneyim sahibi usta ve genç yeteneklerin konuk olarak katılacağı workshoplar da yer alacak. Sinemanın çeşitli alanlarından isimler, tecrübe ve görüşlerini akademi öğrencileriyle paylaşacak. Akademi kapsamında workshoplara katılacak isimler ise usta oyuncu Perihan Savaş, yönetmenler Atalay Taşdiken, Mahmut Fazıl Coşkun ve Banu Sıvacı, oyuncu Serdar Orçin ile sinema yazar Suat Köçer’den oluşuyor.

Başvuru İçin Son Tarih 22 Aralık

Devam zorunluluğunun bulunduğu akademiye 18 yaşından büyük, sinemaya meraklı herkes başvurabiliyor. Başvurular, Esenler Belediyesi Sanat Evi’nin internet sitesi; esev.org ‘dan yapılabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyenler ise ESEV’i, 0 (212) 562 75 11 numaralı telefondan arayabiliyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir