Wednesday’e Yeni Sezon

Netflix, rekorlar kıran popüler dizisi Wednesday’in izleyici ile ikinci sezonunda yine Netflix’te buluşacağını onayladı. Dizinin sevenleri için şimdiden heyecan yaratan ikinci sezonun detayları ve sezona dair daha fazla bilgi önümüzdeki dönem içerisinde paylaşılacak.

Dizinin yaratıcı ve baş yapımcıları Alfred Gough ve Miles Millar, TUDUM’a verdikleri röportajda ikinci sezon ile ilgili hislerinden bahsederken şu sözleri kullandı;

“Dünyanın dört bir yanından insanlarla bağ kuran böyle bir diziyi yaratmak inanılmaz bir deneyimdi. Wednesday’in çetrefilli yolculuğunu ikinci sezonda da anlatmak için çok heyecanlıyız. Yepyeni bir sezonun dünyasına adım atarak Nevermore’un çılgın ve bir o kadar da tuhaf dünyasını daha derinlemesine keşfetmek için sabırsızlanıyoruz. Yalnızca Wednesday’in bizden önce her şeyi yok etmediğinden emin olmamız gerekli.”

Yapımcılığını MGM Television’ın üstlendiği Wednesday’in eğlence, internet, müzik, moda ve güzellik dünyasında yankılanan etkileri devam ediyor.

Kasım ayında yayınlandığından beri;

  • Wednesday Netflix’in en başarılı dizilerinden biri hâline geldi. Yayınlandığı ilk 28 gün içerisinde 1.237 milyar saat izlenen dizi, İngilizce dilinde en çok izlenen diziler arasında ikinci sırada yer alıyor.
  • Dizi yayınlandığı günden beri 182 milyondan fazla haneye ulaştı. (1.237 milyar saat 6.8 saate bölündüğünde)
  • Wednesday 1 milyar saat izleme süresini yalnızca ilk üç haftasında geçerek Stranger Things 4. Sezon ve Squid Game’e yaklaştı ve bu eşiğe yayınlandığı ilk 28 gün içerisinde ulaşan üçüncü dizi oldu.
  • Dizi, İngilizce dilindeki diziler arasında bir hafta içerisinde en çok izlenen dizi rekorunu ilk önce ilk haftasında 341.23 milyon saat ve daha sonra ikinci haftasında 411.29 milyon saat izlenerek yalnızca bir değil iki defa kırdı.
  • Wednesday, bugüne dek altı hafta üst üste 100 milyon saatten fazla izlenerek yeni bir rekora daha imza attı!
  • #WednesdayAddams etiketi TikTok’ta 22 milyardan fazla görüntülenmeye ulaştı.
  • Wednesday’in ikonik dans sahnesi  sosyal medyada viral oldu. Dizinin hayranları, Lady Gaga’ya ait olan “Bloody Mary” şarkısını kullanarak yarattığı içeriklerle, şarkının Spotify’da çalınma sayısını dizinin yayınlanmasından bir ay öncesine kıyasla  %1,800’den fazla artırdı. Lady Gaga bile bu eğlenceye bizzat katıldı.
  • Dizide yer alan ikonik dans sahnesi videosuna dizinin oyuncularından gelen tepkiler, 80 milyonu aşkın görüntülenmeye ulaşarak hayranları daha da fazla heyecanlandırdı.

 

Wednesday 1. Sezon  Hakkında: 

Dizi Sorumluları / Baş Yapımcılar / Senaristler: Alfred Gough ve Miles Millar

Dizinin Yayın Tarihi: 23 Kasım 2022

Logline: Dizi, Wednesday Addams’ın Nevermore Akademisi’ndeki öğrencilik yıllarında geçen ve doğaüstü gizemlerle dolu olan bir dedektif öyküsünü konu alıyor. Wednesday, Nevermore’daki yeni ve karmaşık ilişkileri anlamaya çalışırken psişik yeteneklerini kullanmayı öğreniyor, kasabada dehşet saçan kanlı bir cinayet serisini önlüyor ve 25 yıl önce ebeveynlerinin karıştığı doğaüstü bir gizemi çözüyor.

Yönetmen / Baş Yapımcı: Tim Burton

Yapımcılar: Steve Stark (Toluca Pictures) , Andrew Mittman (1.21 Entertainment), Kevin Miserocchi (Tee and Charles Addams Foundation), Kayla Alpert, Jonathan Glickman (Glickmania), Gail Berman, Tommy Harper, Kevin Lafferty

Oyuncu Kadrosu: Jenna Ortega (Wednesday Addams), Gwendoline Christie (Okul Müdürü Larissa Weems), Jamie McShane (Şerif Galpin), Percy Hynes White (Xavier Thorpe), Hunter Doohan (Tyler Galpin), Emma Myers (Enid Sinclair), Joy Sunday (Bianca Barclay), Naomi J Ogawa (Yoko Tanaka), Moosa Mostafa (Eugene Ottinger), Georgie Farmer (Ajax Petropolus), Riki Lindhome (Dr. Valerie Kinbott) ve Christina Ricci (Marilyn Thornhill)

Diğer Oyuncular: Catherine Zeta-Jones (Morticia Addams) ve Luis Guzmán (Gomez Addams), Isaac Ordonez (Pugsley Addams), Iman Marson (Lucas Walker), Lucius Hoyos (Genç Gomez)

Konuk Oyuncular: Victor Teodor Dorobantu (Thing), Calum Ross (Rowan Laslow), Luyanda Unati Lewis-Nyawo (Deputy Rita Santiago)

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir