Vizyonda Bu Hafta

2 Aralık Cuma günü vizyonunun öne çıkanları

  • Sinema tutkunları tarafından çok sevilen komedi film serisi Çakallarla Dans’ın yeni filmi Çakallarla Dans 6, klasik ekibimizin özel bir görev için yurt dışına çıkmasını anlatıyor. İlk başta Yunanistan’ın gözde turizm yerlerinde gezen çakallar ekibi, daha sonra mafyayı da peşlerine takıyor. Ünlü oyuncular olan Şevket Çoruh, İlker Ayrık ve Timur Acar’ı tekrardan sinema perdesine taşıyan filmin yönetmen koltuğunda ise Murat Şeker oturuyor.
  • Animasyon severleri ekrana kilitleyecek Yunus Çocuk (Dolphin Boy), okyanus altında balıklarla büyüyen bir çocuğun hikayesini işliyor. Anne yunus Nana tarafından bulunan Yunus Çocuk, kendisinin insan olduğunu fark edince gerçeğin peşine düşüyor. Okyanusun derinliklerinde yaşayan ve kahramanımızı istemeyen ahtapot ise onu balık olmadığı için karaya sürgüne göndermeye karar veriyor. Tek bildiği şey bir uçak enkazının olduğu yerde bulduğu kolye ve kolyenin üzerinde resmini gördüğü kadın olan Yunus Çocuk, ailesini bulmak için zorlu bir maceraya atılıyor.
  • Yönetmenliğini Tommy Wirkola’nın yaptığı heyecan dolu aksiyon filmi Vahşi Gece (Violent Night), bir grup paralı askerin Noel akşamı zengin bir ailenin evine girmesini anlatıyor. İçerideki herkesi rehin alan ekip bir sürpriz ile karşılaşıyor. Noel Baba kılığına girmiş olan bir dövüşçü onlara neden bir aziz olmadığını gösteriyor.
  • Bu cuma vizyona girecek ikinci animasyon filmi olan Panda ve Sevimli Canavarlar (Pandy), aile dostu sevimli bir pandanın uzaylılarla olan mücadelesini işliyor. Filmde süper güçlere sahip bir madalyon kötü uzaylıların eline geçiyor. Kahramanımız panda ve süper arkadaşları ise dünyanın tehlikeye girmemesi için uzaylıların diyarına gidip madalyonu geri almaya çalışıyor. Amerikalı ünlü çizgi roman yazarı Stan Lee’nin lisanslı karakterlerini içeren film, izleyicileri aksiyon ve komedi dolu bir maceraya sürüklüyor.
  • Güney Kore yapımı bir aksiyon filmi olan Decibel, bir denizaltı kazasında iş arkadaşlarını kaybeden ve sonrasında yoğun travma ve stres yaşayan eski Kıdemli Yüzbaşı Do-yeong’un hikayesini ele alıyor. Kendi ailesinin içinde yaşanan yabancılaşmadan dolayı suçluluk ve üzüntü duyan Do-yeong, gizemli birinin bir stadyuma yüksek ses aralığında patlayan bir bomba yerleştirdiğini öğreniyor ve sevdiklerini kurtarmak için zamanla yarışmak zorunda kalıyor.
  • Doğan Ümit Karaca’nın yönetmenliğini yaptığı yerli dram filmi Buğday Tanesi, Milletvekili Serkan Bayram’ın hikâyesinden esinlenerek engelli bir bireyin mücadelesini anlatıyor. 120 dakikalık serüvenin oyuncu kadrosunda ise Yeliz Akkaya, Kutsi ve Deniz Arna bulunuyor.
  • Antonio Banderas, Oscar Martinez ve Penélope Cruz’un başrollerde olduğu yabancı komedi filmi Resmi Yarışma (Official Competition), milyoner bir girişimcinin ikonik bir film çekmeye karar vermesini anlatıyor. Ünlü film yapımcısı Lola Cuevas ise bu tutkulu projeyi yürütecek kişi olarak görevlendiriliyor. 115 dakikalık eğlenceli filmin yönetmen koltuğunda ise Mariano Cohn oturuyor.

Kaynak: CGV Mars

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir