‘Uzak İhtimal’ Mubi Türkiye’de

Ünlü yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un Rotterdam Film Festivali’nde aldığı Kaplan ödülüyle festivalde ödül alan ilk Türk filmi olan Uzak İhtimal online film platformu Mubi Türkiye’de yayında!

Online izleme platformu Mubi Türkiye uluslararası ve ulusal birçok yönetmenin seçkilerini eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Kaan Müjdeci’nin ödüllü filmi Sivas, Pelin Esmer’in kısa ve uzun metraj filmleri, Reha Erdem’in birçok filmi seçkilerde yerlerini aldı.

2009 yılında çekilen başrollerinde Görkem Yeltan ve Nadir Sarıbacak’ın yer aldığı Uzak İhtimal, genç bir müezzin ile bir rahibenin imkansız aşkını anlatıyor.

Mahmut Fazıl’ın 2013 yapımlı Yozgat Blues ve 2019 yapımlı Anons filmleri de yakında Uzak İhtimal’in yanında Mubi seçkisinde yerini alabilir.

Filmin Konusu

Taşradan İstanbul’a gelen yeni müezzin Musa, bir çok farklı kültürün beşiği Galata’da bir camide çalışmaya ve caminin müştemilatında yaşamaya başlar. Tabi ki aslında eskiden bir Hristiyan mahallesi olan Galata’da oturduğu dairenin karşı komşusunun Clara adlı bir rahibe adayı olması da doğal bir durumdur. Yakup ise aristokrat bir aileden gelen, sahaflık yapan bir İstanbullu’dur ve uzun yıllar önce birlikte yaşadığı kadından olan kızını aramaktadır. Musa, Clara’yı ilk gördüğü andan itibaren onunla konuşmaya çalışır, onu takip eder. Yakup’la da böylece tanışır. Üç farklı insanın hayatı kesişirken, sadece İstanbul gibi bir şehirde yaşanabilecek olaylar yaşanır.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir