Usta Yönetmen Yeni Filmine Başladı

Sinemamıızn en önemli yönetmenlerinden Yeşim Ustaoğlu yeni filmi Tereddüt’ün çekimlerine başladı.

Filmografisinde Güneşe Yolculuk, Pandora’nın Kutusu, Araf gibi sinemamızın öne çıkan filmleri bulunan Yeşim Ustaoğlu’nun merakla beklenen filmi Tereddüt, bir kasaba hastanesinde psikiyatrist olarak görev yapan İstanbullu genç bir kadının hastasıyla olan ilişkisini anlatıyor. Sinemamızın son dönemde sıkça mesken tuttuğu taşra üzerine yeni bir film olarak değerlendirilebilecek film, yönetmenin yine bir taşra hikayesi anlattığı önceki filmi Araf’ın başarısı göz önüne alındığında beklentileri de yükseltiyor.

Çekimlerine Sakarya’nın Karasu ilçesinde başlanan filmin diğer çekim durakları ise İstanbul ve İzmir. Filmin oyuncu kadrosunun öne çıkan isimleri ise Okan Yalabık, Funda Eryiğit, Mehmet Kurtuluş ve Ecem Uzun.

Yeşim Ustaoğlu, Tereddüt film projesiyle başvurduğu Busan Film Festivali kapsamında düzenlenen ve 30 farklı projenin yarıştığı 17. Asya Proje Marketi’nden 10 bin dolar para ödülünün yanı sıra Yaratıcı Yönetmen Ödülü’nü de kazanmıştı.

Sinema her şeyim. Hayallerim, bir şekilde hangi alanı olursa olsun temas halinde olmak istediğim, hayatımın vazgeçilmezi..Woody Allen, Dardenne Kardeşler ve Reha Erdem'in sinema dünyalarından tarifsiz bir şekilde etkilenirken; sinema tarihinin en iyi filminin Yurttaş Kane olduğu üzerine düşüncem, seyrettiğim her filmle biraz daha pekişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir