Üniversite Öğrencileri Uzun Metraj Film Çekti

Karabük Üniversitesi’nde eğitim gören bir öğrenci grubu, kendi bütçeleriyle ”KAFTAR” isimli uzun metraj filmini çektiler.

Karabük Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı 1.sınıf öğrencisi Tunahan Özgür’ün kurmuş olduğu ekip büyük bir başarıya imza atarak kendi bütçeleriyle 46 dakikalık uzun metraj film çekti. Bir grup öğrenci bir araya gelerek kendi aralarında ’Kom-medya’ adı altında bir grup oluşturarak film çekmeye başladılar. Kısıtlı imkanlar doğrultusunda çalışan öğrenciler geçen yıl çektikleri kısa filmde şaryo olmadığı için kendi imkanlarıyla tahta ve paten tekerlerinden yaptıkları şaryoyu kullanmışlardı.

Öğrenciler, 6 ay içinde sadece spot ışıklarla ve Karabük Emniyet Müdürlüğü’nün verdiği kostümlerle başka hiç bir yardım almadan kendi imkanları doğrultusunda ”KAFTAR” isimli uzun metraj filmini çektiler. Filmin yönetmeni Tunahan Özgür, öğrencilik yıllarında böylesine önemli bir adım attıklarından dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Yönetmen Özgür, ”KAFTAR” filmini Karabük’te, hiçbir sponsor ya da ücret almadan kısıtlı imkanlarla minimalist bir yapıyla egemen film yapım pratiğine alternatif olarak ‘sermaye-yoğun değil emek-yoğun’ olarak yaptık. Radyo TV okurken uzun metrajlı bir film çekerek amacımıza ulaştık. İkinci filmimiz için gerekli imkanları bulabilirsek daha güzel şeyler yapmayı planlıyoruz. Biz yalnızca harekete geçtik bir şeyler üretmeye ve kendimizi geliştirmeye çalıştık gerisi zaten geliyor emeği geçen herkese ekip arkadaşlarıma ve hocalarıma teşekkür ederim.” dedi.

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir