FilmArası Dergisi

Türk Kısa Filmciye Endonezya’dan Ödül

Seyid Çolak’ın Serender adlı kısa filmi, Enzonezya’da Filmmakers World Festival’de Diamond Award ödülüyle döndü.

Serender adlı kısa filmiyle ilgi gören Seyid Çolak’a bir ödül de Endonezya’dan geldi. Serender, Endonezya’da düzenlenen Filmmakers World Festivali’nde uluslararası kategoride “Diamond Award”a layık görüldü.

filmarasi-serender1Nisan ayının başında PKR Cultural Center Auditorium’da düzenlenecek olan ödül töreniyle ödüller sahiplerine takdim edilecek. Ödül töreninde ayrıca En İyi Film belirlenecek. Serender Diamond Award ödülünü İspanyol yönetmen David P. Sañudo’nun Good By, ABD’li yönetmen Zina Brown’un Dreams of the Last Butterflies, Rus yönetmen Roman Khrushch’in Pechorinfilmiyle paylaştı. Festivalde ayrıca oyuncu, kurgu, belgesel dallarında da ödüller verildi.

Yönetmenliğini Seyid Çolak’ın yaptığı filmin başrollerini Tuğba Çom, Ayhan Kanal ve Deniz Ali Akbaş paylaşıyor. Serender’de bir çocuğun aile içi şiddete şahit olması ve buna tepki veremeyip kendini serendere sığınması konu ediliyor.

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017