“True Blood’ın Yakışıklı Vampiri” !f İstanbul’da!

“True Blood”daki vampir Eric Northman rolüyle fenomene dönüşen İsveçli oyuncu Alexander Skarsgård, !f İstanbul’un konuğu olarak ilk kez Türkiye’ye geliyor! !f Galalar’da gösterilen “The Diary of a Teenage Girl”ün oyuncularından Skarsgård, Pazar günü Cinemaximum Kanyon’da festivale özel bir sohbete katılacak ve Meltem Cumbul’a oyunculuk kariyerini anlatacak.

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde 18 Şubat’ta başlayan 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin 2016 konuklarından biri de, “Diary of a Teenage Girl/Bir Genç Kızın Gizli Defteri”nin oyuncularından Alexander Skarsgård olacak! HBO dizisi “True Blood”daki vampir Eric Northman rolüyle dünyaca ünlü bir isme dönüşen İsveçli oyuncu, 21 Şubat Pazar günü saat 14:00’te Cinemaximum Kanyon’da “Oyunculuk Üzerine Küçük Bir Sohbet” başlıklı konuşmaya katılacak ve Meltem Cumbul’a oyunculuk kariyerini anlatacak.

Türkiye’ye ilk kez gelen Alexander Skarsgård, !f İstanbul’un Galalar bölümü filmlerinden “Bir Genç Kızın Gizli Defteri”nde sevgilisinin kızıyla birlikte olan Monroe rolünde karşımıza çıkıyor. Oyuncu Marielle Heller’ın Phoebe Gloeckner’in aynı adlı çizgi romanından uyarladığı film, 1970’li yıllar San Francisco’sunda geçiyor ve Minnie adlı genç bir kadının cinselliğe dair hislerini ve düşüncelerini eğlenceli bir dille anlatıyor. Özellikle Bel Powley’nin oyunculuğuyla çok konuşulan ve Skarsgård’ın yanı sıra Kristen Wiig’i de izlediğimiz “Bir Genç Kızın Gizli Defteri”, Sundance’te Görüntü Yönetmeni Ödülü’nü kazanmış, Berlin’in Generation bölümünde “En İyi Film” seçilmiş ve bağımsız sinemanın en önemli ödüllerinden Gotham’da da Powley’e En İyi Kadın Oyuncu Ödülü getirmişti.

Çok yakında yılın merakla beklenen filmlerinden “The Legend of Tarzan”da beyazperdenin yeni Tarzan’ı olarak izleyeceğimiz Skarsgård kariyerine, henüz sekiz yaşındayken, babası Stellan Skarsgård’ın da oynadığı “Åke and His World” ile başladı. 13 yaşında, “The Dog That Smiled” adlı filmde canlandırdığı Jojjo rolüyle İsveç’te büyük bir şöhrete kavuşan oyuncu, gördüğü ilgiden sıkılarak oyunculuk kariyerini noktaladı. 10 yıl boyunca setlerden uzak duran ve İngiltere’ye yerleşen Skarsgård, İsveç’e geri döndükten sonra yeniden oyunculuğa başladı ve üst üste pek çok sinema filmi ve televizyon dizisinde rol aldı. Bir Amerika tatili sırasında şans eseri rol aldığı “Zoolander” ile Hollywood’un radarına giren yakışıklı aktör, 2008’de rol aldığı HBO mini dizisi “Generation Kill” ile dikkatleri çekti. Aynı yıl, Alan Ball’un yaratıcısı olduğu ve yedi sezon süren vampir dizisi “True Blood”da 1000 yaşındaki vampir şerifi Eric Northman’ı canlandırarak şöhretini dört kıtaya yayan Skarsgård, dizideki rolüyle Scream Ödülleri’nde üç yıl üst üste En İyi Erkek Oyuncu seçildi. 2009’da Lady Gaga’nın video klibi Paparazzi’de izlediğimiz aktör, Lars von Trier’in “Melancholia”sında yıllar sonra babasıyla buluşurken, “Straw Dogs”, “The Giver”, “Battleship” filmleriyle Hollywood’daki yerini iyice sağlamlaştırdı.

 İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 28 Şubat’a dek İstanbul’da devam edecek ve 3 Mart’ta Ankara’ya ve İzmir’e uğrayarak 6 Mart’ta 15. yaş yolculuğunu tamamlayacak.

 

Alexander Skarsgård

Oyunculuk Üzerine Küçük Bir Sohbet

Moderatör: Meltem Cumbul

Saat: 14:00

Tarih: 21 Şubat 2016, Pazar

Yer: Cinemaximum Kanyon

Sohbete katılım sayısı sınırlıdır. Başvurular için: www.ifistanbul.com/festival/if-kucuk-sohbetler-basvuru

 

 

www.ifistanbul.com

Ayrıntılı bilgi için:

Uğur Yüksel

!f İstanbul Basın Koordinatörü

E: ugur.yuksel@ifistanbul.com

T: +90 536 731 42 16

A: Dereboyu Cad. Ambarlıdere Yolu No:4 Kat:1

Ortaköy – Beşiktaş, İstanbul

 

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali

18-28 Şubat 2016 İstanbul

3-6 Mart 2016 Ankara & İzmir

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.