FilmArası Dergisi

Tom Hanks’li ”Kral İçin Hologram” Gün Sayıyor

Tom Hanks’in başrolünü üstlendiği ”Kral İçin Hologram” 22 Nisan’da vizyona giriyor.

Kral İçin Hologram

2010 ekonomik krizinden sonra depresif, yeni boşanmış ve işini kaybetmiş Amerikalı ALAN CLAY (Tom Hanks) hayatının anlaşması olacağını düşündüğü bir iş için Suudi Arabistan’a yollanır. Amacı Suudi kralına hologram telekonferans sistemi satabilmektir. Yerel gelenekler ve şaşırtıcı bürokrasi işleyişine alışmaya çalışırken tanıştığı esprili taksi şoförü ve güzel Arap doktor ile hayatını yoluna koyar.

Tom Hanks Dave Eggers’ın ödüllü romanı “Kral İçin Hologram”  için 2012’de twitter’da bir yorum yazdı:

“Kral İçin Hologram’ı okuyup bitirdikten sonra aklımda sadece bir soru kaldı, o da Dave Eggers’ın benimle kitaptan uyarlama bir film yapmak isteyip istemediği?”

hologram_tom-hanks

Alman film yapımcısı Tom Tykwer 2012 yapımı Cloud Atlas filminde Tom Hanks ile çalışmıştı ve Kral İçin Hologram projesi için şu şekilde konuştu:

“Beni çok heyecanlandırdı. Son zamanlarda okuduğum en modern ve sıcak roman. Bu hikaye kesinlikle film yapılmalıydı.Tom Hanks yeni şeyler denemeye çok açık. Çok zeki bir çocuk gibi oyuncaklarımız nelerdir ve onlarla neler yapabiliriz düşüncesinde. Bu çok motive edici. Bir fikri kendi yorumlayıp harikalar yaratıyor.”

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017