Tarantino, 2010’ların En İyi Filmini Açıkladı!

Premiere Magazine (Fransızca)’le yapılan bir röportajda Quentin Tarantino, David Fincher’ın 2010 başyapıtı The Social Network’ün 2010’ların en iyi filmler listesinin başında olduğunu açıkladı.

Neden bu filmi seçtiğine dair Tarantino, bunun başka bir açıklamaya ihtiyacı olmadığını söyledi ve “The Social Network, eller aşağı… 1 Numara, çünkü en iyisi, hepsi bu! Tüm rekabeti eziyor.” dedi. 

Tarantino, Fincher’ın filmi son derece iyi bir şekilde yönettiği ve güncel olarak değerini artırdığı için filmi 2010’lu yılların listesinin en üstüne koymakla kalmıyor, 21. yüzyılın sinemasında tanımlayıcı bir film olarak görüyor. Usta yönetmen film hakkında; “Aaron Sorkin’in Oscar ödüllü senaryosu olağanüstü. Fincher’ın yönü keskin ve Jesse Eisenberg’le Andrew Garfield’ın performanslarının açıkçası Oscar kazanmış olması gerekirdi.” sözlerini ekledi. 

Tarantino kesinlikle bir noktada Top 10 listesinin tamamını açıklayacak ancak, Christopher Nolan’ın Dunkirk filminin iki numarada olduğunu da yakın zamanda yapılan açıklamalardan anlayabiliyoruz. Çünkü, Taratino’nun daha önce de Dunkirk’ü listenin başına yerleştirdiği haberi yayınlanmıştı.Taratino’nun liste sevdası geçen yılın Oscar Töreni’nde de konuşulmuştu. Parasite filmiyle tarih yazan Bong Joon-Ho, kendisinin çok tanınmadığı dönemde Tarantino’nun filmlerine listelerinde yer verdiğini söyledi ve teşekkür etti. 

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir