Super Mario Filmi Ertelendi

Nintendo, Illumination ve Universal imzalı bilgisayar animasyonu Super Mario Bros. filminde Chris Pratt, Anya Taylor Joy, Charlie Day, Jack Black, Keegan-Michael Key ve Seth Rogen rol alıyor. Ancak film, 21 Aralık 2022’den 7 Nisan 2023’e ertelendi.

Bilgisayar animasyonu filmde Chris Pratt, Mario olarak rol alıyor. Yıldızlarla dolu seslendirme kadrosunda ayrıca Anya Taylor-Joy (Princess Peach), Charlie Day (Luigi), Jack Black (Bowser), Keegan-Michael Key (Toad), Seth Rogen (Donkey Kong), Fred Armisen (Cranky Kong) yer alıyor. Teen Titans Go! To the Movies yönetmenleri Aaron Horvath ve Michael Jelenic yönetmen koltuğunda otururken, Minions: The Rise of Gru’nun senaristi Matthew Fogel’ın isminiyse senaryoda görüyoruz.

Super Mario Bros. filmi, Nintendo ve Illumination ortaklığıyla üretildi. Universal, Kuzey Amerika’daki dağıtımı yapıyor ve Illumination ile ortak finansman sağlıyor.

Illumination’ın kurucusu Chris Meledandri ve Nintendo’da Mario efsanesini yaratan Shigeru Miyamoto diğer yapımcılar.

Nintendo, 1993’teki başarısız Super Mario Bros. filminden sonra karakterlerini uyarlama konusunda son derece seçici davranmak zorunda kalmıştı. Söz konusu canlı aksiyon versiyonunda John Leguizamo, merhum Bob Hoskins ve Dennis Hopper rol almış; gişede bomba etkisi yaratan film, sonradan kültleşmişti.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.