‘Stillwater’ Temmuz’da Vizyona Girecek

Focus Features, cuma günü yaptığı açıklamada, Spotlight’ın Oscar ödüllü yönetmeni Tom McCarthy tarafından yönetilen ve Matt Damon’ın oynadığı dramatik gerilim filmi Stillwater’ı 30 Temmuz 2021’de yerel sinemalarda yayınlayacağını söyledi.

Participant ve DreamWorks’ten gelen film, işlemediğini iddia ettiği bir cinayet nedeniyle hapishanede olan ve uzun süredir görüşmediği kızını (Abigail Breslin) ziyaret etmek için Marsilya’ya giden Oklahoma’lı bir Amerikan iş adamına (Damon) odaklanıyor.

Dil engelleri, kültürel farklılıklar ve karmaşık bir hukuk sistemi ile karşı karşıya kalan isim, Fransa’da kızını temize çıkarmayı kişisel misyonu haline getirirken kendisi için yeni bir yaşam kurmaya da başlar. Camille Cottin de filmin başrollerinden birini üstleniyor. Senaryo McCarthy & Marcus Hinchey ve Thomas Bidegain & Noé Debré tarafından yazıldı.

Yakın zamanda kaybettiğimiz Steve Golin, McCarthy, Jonathan King ve Liza Chasin’le birlikte bir yapımcı olarak ismini verecek. Focus, filmi pandemi koşullarında rafa kaldırılmış ve ilk plana göre Kasım 2020’de bir gösterim için ayarlamıştı. Şimdi işler yeniden hızlandı ve 30 Temmuz 2021’de filmi izleyebileceğiz. Tabii, yeni koşullar ve yeni bir erteleme gelmezse!

Şu ana kadar Disney, Dwayne Johnson ve Emily Blunt’lu “Jungle Cruise” ve A24 ortaklığındaki David Lowery filmi The Green Knight’ın rotası yeniden düzenlendi. Hareket, Focus’un 18 Haziran için Edgar Wright belgeseli The Sparks Brothers’ı tarihlendirmesinden sonra geldi. Universal ayrıca 30 Nisan’da Ben Sharrock’s Limbo ve 12 Kasım’da Kenneth Branagh’ın Belfast’ı için vizyon tarihlerini güncelledi.

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.