‘Star Wars Seçmelerine 6 Ay Çalıştım’

2015 yılında Star Wars Güç Uyanıyor filminde oynayan Jessica Henwick The Hollywood Roporter’un yaptığı röportajda Rey karakteri için seçmelere 6 ay hazırlandığını açıkladı. Çalıştığı 6 aya rağmen Rey karakteri değilde aynı filmde başka bir rol alması ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Star Wars’tan sonra Game of Thrones ve Netflix’in Marvel filmlerinde oynayan, geçtiğimiz haftalarda açıklanan The Matrix 4’ün kadrosuna da giren ve aynı zamanda Godzilla vs Kong filminde de oynayacağı konuşulan Jessica Henwick şunları söyledi;

”Seçmelere farklı bir karakter ile katılmıştım ve hatta o karaktere hazırlanmak için seçmelere 6 ay kadar bir süre harcadım. Ve en sonunda yönetmen JJ. Abrams ;‘Senin filmde olmanı istiyorum fakat senin için ayrı olarak yazacağım bir karakter olacak.’ Jess Pava karakteri böylece yaratılmış oldu. Fakat altı ay sonra elinden yapacak bir şey gelmiyor sadece  umutsuzca (orijinal rolü) istiyorsun.  Bu yüzden 6 ayın sonunda kötü bir durumdaydım”

(The Playlist)

1995 yılında Muğla’nın bir sahil kasabasında doğdu. Lise sonda okuduğu ‘Suç ve Ceza’ adlı romandan çok etkilenerek Sinema-TV bölümünü okumaya karar verdi. Üniversite yıllarında senaryo alanında kendini geliştirmeye çalıştı ve bu dönemde yazdığı kısa metraj senaryolarının birkaçını filme dönüştürdü. Mezun olduktan sonra Film Arası ile tanıştı. Şimdi bu ailenin mensubu olarak yazılar yazmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir