FilmArası Dergisi

“Sivas”, Los Angeles Sanat Müzesi’nde

Dünyanın farklı festivallerinde büyük övgüler alan ve ödüller kazanan “Sivas”; bu defa Los Angeles Eyaleti Sanat Müzesi’nde (LACMA) sinemaseverlerle buluştu.

LACMA’da, akademi üyelerinin de katılımıyla gerçekleşen gösterimin ardından ABD’li film eleştirmeni Elvis Mitchell, “Sivas”ın senaristi ve yönetmeni Kaan Müjdeci’yle bir söyleşi gerçekleştirdi.

İlk filminde yakaladığı başarıyla sinema dünyasında adından sıkça söz ettiren Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği “Sivas”, önceki haftalarda vizyona girdiği Almanya’da da büyük övgüler aldı. Aynı zamanda 88. Akademi Ödülleri’nde (Oscar) “En İyi Yabancı Film” dalında Türkiye’nin adayı olan “Sivas”, ABD’de adaylık kampanyası çalışmalarına da devam ediyor.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017