FilmArası Dergisi

Sırada ‘Münafık’ Var

Son dönem Türk korku filmleri furyasına bir yenisi daha eklendi. Münafık, 3 Nisan’da vizyona girecek.

Özkan Aksular’ın yazıp yönettiği, başrollerini Levent Sülün, Hakan Salınmış, Zeynep Okan, Güliz Şirinyan, Balım Gaye Bayrak ve Karina Malsagova’nın paylaştığı Münafık, 3 Nisan’da sinemaseverlerle buluşacak.

Çekimleri Kastamonu ve İstanbul’da tamamlanan ve paranormal olayları konu alan filmin müzikleri 2014 yılında Altın Portakal En İyi Müzik Ödülü sahibi Başar Ünder tarafından hazırlandı.

Filmin Konusu

1984 yılında, Sovyetler Birliği’nde bulunan ve parapsikolojik olaylar üzerine incelemeler yapan ESP Laboratuvarlarından birinde çalışmakta olan Valeria, eski sevgilisi Nazım’ın daveti üzerine, “Cinli Nazife” olarak anıla Nazife Hanım ile ilgili araştırma yapmak üzere Türkiye’ye gelir. Kastamonu Azdavay’daki Nalbant Köyü’nde araştırmalarını sürdüren Valeria, birden hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Köylü, Nazife Hanım’ı felç geçirmiş, Nazım’ı ise delirmiş bir halde bulur.

Küçük kızının hastalığı nedeniyle ikinci çocuğunu doğada, doğal yöntemlerle doğurmak isteyen Ceyda, ailesi ile birlikte babanesinin 30 yıl önce terk ettiği bu köy evine gelir. Doğum sancıları arasında geçmişin sırları yavaş yavaş aralanacaktır.

Teaser / Fragmanı

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017