Sinema Yazarlığının Duayeni Hayatını Kaybetti

Sinema yazarlığının deneyimli isimlerinden, SİYAD onursal üyesi Orhan Ünser geçirdiği kalp krizi neticesinde hayatını kaybetti.

Sinema yazarlığı kariyeri boyunca Cumhuriyet Gazetesi, Antrakt Sinema Dergisi, Antrakt Sinema Gazetesi, Klaket Dergisi, Cinemascope Dergisi, SinemaTürk Dergisi gibi yayın organlarında yazıları yayınlanan Ünser, son olarak sadibey.com sitesinde yazıyordu. Yazarın ayrıca sinemamızda yapılan edebiyat uyarlamalarını bir araya toplayan ‘Kelimelerden Görüntüye’ adlı bir sinema kitabı bulunmaktadır.

Merhumun cenazesi, 27 Şubat 2015 Cuma günü Samsun Büyük Camii’de kılınacak öğle namazını müteakip Samsun Asri Mezarlık’ta toprağa verilecektir.

Sinema her şeyim. Hayallerim, bir şekilde hangi alanı olursa olsun temas halinde olmak istediğim, hayatımın vazgeçilmezi..Woody Allen, Dardenne Kardeşler ve Reha Erdem'in sinema dünyalarından tarifsiz bir şekilde etkilenirken; sinema tarihinin en iyi filminin Yurttaş Kane olduğu üzerine düşüncem, seyrettiğim her filmle biraz daha pekişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir