FilmArası Dergisi

Seyirci Whiplash’i Gördü

Beş dalda aday olarak bu yılki Oscar Ödülleri için dikkatleri üzerine çeken Whiplash, adaylık açıklamasının ardından seyirciden ilgi görmeye başladı.

2015’in en iyi filmlerinden Whiplash, ikinci hafta sonunda satılan 13.143 biletle, açılış haftasına göre %30 oranında bir artışla seyirciden büyük ilgi gördü.

Yçnetmenliğini Damien Chazelle’nin üstlendiği filmde Miles Teller, J. K. Simmons, Melissa Benoist ve Paul Reiser, başrolleri paylaşıyor.

Bir tarafta öğrencilerinin korkulu rüyası, jazz öğretmeni Terrence Fletcher, diğer tarafta en iyi olmayı kafaya koymuş, genç öğrencisi Andrew Neyman. İki taraf da taviz vermeyince, mantık dışı olaylar gelişmeye başlar. Bu süreçte elleri çalışmaktan kanlar içinde kalan Neyman, küfürbaz Fletcher’ın eğitim tekniklerine boyun eğmek zorunda kalır. Ama Neyman’ın da kendine göre numaraları vardır ve en sonunda işler iyice çıkmaza girer.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017