SETEM Akademi’de Gürcistan Filmleri Haftası

SETEM Akademi 26 Mart-1 Nisan 2015 tarihleri arasında “Gürcistan Film Haftası” düzenliyor. Dört filmin gösterileceği programda son dönem Gürcistan sinemasının önemli yapımlarından İlyas Salman’lı Mısır Adası (Corn Island) filmi de yer alıyor.

SETEM (Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Başkanı Mehmet Güleryüz; “SETEM Akademi’de İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile sinema ve televizyon alanında nitelikli eleman yetiştirme programı “Yarının Sineması” projesini gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda oluşturduğumuz mekanda film gösterimleri, film analizleri ve sözlü sinema tarihi sohbetleri düzenliyoruz. Özellikle bilinmeyen ülke sinemalarını izleyiciyle buluşturmak istiyoruz. . Gürcistan sineması son dönemde uluslararası alanda ilgi ile takip ediliyor ve başarılar kazanıyor. 4 filmlik gösterim gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki günlerde değişik ülke sinemalarıyla izleyici buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Gösterimler SETEM Akademi sinemasında ücretsiz olarak gerçekleşecek. Gösterim programı ise şöyle:

26 Mart 2015
Saat 19:00 : Açılış Kokteyli
Saat 20:00 : Açılış Filmi “Mısır Adası” (Corn Island)

28 Mart 2015
Saat 19:30 : “Tesadüf Sonucu Randevular” (Blind Dates) film gösterimi

30 Mart 2015
Saat 19:30 : “Gelinler” (Brides) film gösterimi

01 Nisan 2015
Saat 19:30 : “Acaba Orada Tiyatro Var mı?” (Will there be a theatre up there?) film gösterimi

Gösterim programıyla ilgili detaylı bilgiye 0212 232 35 42 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Sinema her şeyim. Hayallerim, bir şekilde hangi alanı olursa olsun temas halinde olmak istediğim, hayatımın vazgeçilmezi..Woody Allen, Dardenne Kardeşler ve Reha Erdem'in sinema dünyalarından tarifsiz bir şekilde etkilenirken; sinema tarihinin en iyi filminin Yurttaş Kane olduğu üzerine düşüncem, seyrettiğim her filmle biraz daha pekişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir