Senaryo Yarışması Başvuruları Sürüyor

10-12 Aralık tarihleri arasında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan “Uluslararası Distopya Film Festivali”nde distopya türündeki filmlerin üretimini arttırmak amacıyla “Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması” düzenleniyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları Üsküdar Belediyesi iş birliğiyle Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Distopya Film Festivali’nin Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması’na başvurular devam ediyor. Distopya temalı daha fazla filmi sektöre kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya 15 Ekim 2021 tarihine dek başvuru yapılabilecek.

Distopya Türünde Film Yapmak İsteyenlere Destek Sağlanacak
Tür çeşitliliğini dengelemek ve çağı yakalayan yenilikçi filmlere fırsat eşitliği yaratmak amacıyla hayata geçirilen Uluslararası Distopya Film Festivali; distopya türü film yapmak isteyen sinemacılara destek sağlayacak. Sadece distopya temalı kısa film senaryolarının katılabileceği yarışmada, En İyi Senaryo Ödülü’nü alan projenin filme dönüşmesi sürecinde Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği mentörlük edecek.

En iyi Senaryoya 7.500 TL Ödül
Distopya türündeki kısa film projelerini desteklemek ve sektöre yeni yönetmenler kazandırmak amaçlı yapılan Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması’nda dereceye girecek film projesine En İyi Senaryo Ödülü olarak 7.500 TL fon sağlanacak.

Festival’de Sadece Distopya Türüne Özgü Filmlere Yer Verilecek
Özellikle yaşanılan pandemi sonrası distopya film türlerinin daha da önemsendiği dünyada, festival sinema dünyasında kendine önemli bir yer ediniyor. Festival kapsamında yalnızca distopya türüne özgü filmlere yer verilerek distopyanın daha iyi kavranmasına ve bu türün tüm detaylarına dikkat çekilecek.
Bu yıl ilk kez 10-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Uluslararası Distopya Film Festivali’nin Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması’na başvurular festivalin resmi internet sitesi distopyaff.com’dan yapılabilir.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir