Selim Evci’nin Saklı’sı Montreal’de Yarışacak

Selim Evci’nin senaryosunu yazıp yönettiği Saklı adlı film, 39. Montreal Film Festi-vali ana yarışma bölümünde yapacak.

Filmin başrollerini İlhan Şeşen, Settar Tanrıöğen, Türkü Turan ve Pelin Akil paylaşıyor.

Yönetmen Selim Evci’nin 3. uzun metraj filmi olan ve 2 ailenin birbirleriyle kesişen SAKLI hayatlarını konu alan filmin özeti şöyle; Vakur kişiliğiyle tanınan bir müzisyen Mahir Bey (İlhan Şeşen), kızının arkadaşı Duru (Türkü Turan) ile saklı bir ilişki yaşamak-tadır. Duru’nun babası Ali Bey (Settar Tanrıöğen) geleneklerine bağlı, ailesine düşkün iki kız babasıdır. Mahir Bey ve Duru korkuları yüzünden birbirlerinden uzaklaşmak üzereyken, Ali Bey’in bu saklı ilişkiyi farketmesi an meselesidir.

Tarihinde ilk kez Türkiye’den 3 filmi ana yarışmasında ağırlayacak olan 39.Montreal Film Festivali’nde ayrıca Mehmet Eryılmaz’ın “Misafir” ve Özcan Alper’in “Rüzgarın Hatıraları” filmleri de yarışma bölümünde bulunuyor.

Filmle ilgili yönetmen yorumu; “İnsanın hayatta oluşturduğu saklı alanlarda doğasını arayışı, ruhunun derinliklerine yaptığı yolculuklar, utançları, gizlenme arzusu… Saklı, bu arayış ve davranış biçimleriyle birlikte ailede başlayan, toplum içerisinde deneyimlenerek öğrenilen ahlak kavramını algılamaya, bu bağlamda toplumun reflekslerine ayna tutmaya çalışıyor.” – Selim Evci

SAKLI 39.Montreal Film Festivali ilk gösteriminin ardından Ekim ayında Türkiye’de vizy-ona girecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir