Sekans’tan Film Eleştirisi Yarışması

Sekans Sinema Grubu tarafından düzenlenen Film Eleştirisi ve Film Çözümleme Yarışması için başvurular devam ediyor. Yarışmanın son başvuru tarihi 20 Mayıs 2018.

Sekans Sinema Grubu, film eleştirisi alanında ürün veren amatör/profesyonel yazarların ürünlerini değerlendirmek ve böylece film eleştirisi üretimini desteklemek ve özendirmek; sinema kültürünün gelişmesine katkı ve bu alanda üretim yapan kişilere ortam sağlamak ve ulusal sinemanın, film eleştirisi alanında üretilen yazılar aracılığıyla daha geniş bir platformda tanınması ve tartışılmasının önünü açmak amacıyla düzenlediği Sekans Film Eleştirisi ve Film Çözümlemesi Yarışması’nın yedincisini gerçekleştiriyor.

Yarışmaya gönderilen yazılar film eleştirisi ve film çözümlemesi olmak üzere iki ayrı kategoride değerlendirilecek, ödül almaya uygun görülen ilk üç yazı her iki kategori için ayrı olarak belirlenecek.

BAŞVURU YÖNTEMİ

Yarışma başvuruları, başvuru kategorisi belirtilerek (film eleştirisi veya film çözümlemesi) son başvuru tarihi olan 20 Mayıs 2018 Pazar gününe kadar yarisma@sekans.org adresine yapılıyor.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ

Ön Değerlendirme Yazıların ön elemesini gerçekleştirecek olan Ön Değerlendirme Kurulu, Sekans Grubu yazarlarından oluşuyor. Ön değerlendirme kurulu tarafından yazıların değerlendirileceği başvuru kategorisinde değişiklik yapılabilir.

Seçici Kurul Değerlendirmesi

Her iki yarışma kategorisi için ön elemeden geçen en fazla 10’ar yazı Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve yarışmanın her iki kategorisindeki birinci, ikinci ve üçüncülüğüne değer bulunan yazılar belirlenecek.

Seçici Kurul

Hakan Karaş (Akademisyen)

Neşe Ürel (Sinema Yazarı)

Semih Erelvanlı

Sertaç Koyuncu (Sinefil)

Ekin Eren (Sekans – Sinema Yazarı)

SONUÇ DUYURUSU

Yarışma sonuçları 31 Mayıs 2018 Perşembe günü Sekans web sayfasında ve medyada duyurulacak. Ödül alan yazılar elektronik dergimiz SEKANS Sinema Kültürü Dergisi’nde yayımlanmak üzere değerlendirilecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir