Scorsese’den Netflix Sürprizi

Usta yönetmen Martin Scorsese yeni filmi “Killers of the Flower Moon” için Apple ve Netflix ile görüşmeler yapıyor.

Bütçesinin 200 Milyon Doları bulma ihtimali bulunan film için Apple ve Netflix ile görüşmeler gerçekleştiriyor.

Usta yönetmenin son filmi The Irishman için ilk baş stüdyo Paramount ile anlaşmış lakin bütçenin 173 Milyon doları bulması sebebiyle stüdyo geri adım atmıştı. Stüdyonun geri adım atmasıyla devreye Netflix girmişti. The Irishman bir Netflix filmi olarak sinemaseverlerle buluşmuştu.

Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun başrollerinde yer alacağı film David Grann’ın aynı isimli kitabının uyarlaması olacak.

Filmin Konusu

Osaga cinayetleri ve FBI’ın doğuşunu konu ediliyor. 1920’lerde , Oklahoma’daki Kızılderili birliği olan Osage’in üyeleri, petrolün kendi topraklarının altında olduğunu keşfeder. Artık varlık içinde olan üyeler, şoförlü araçlara binmeye, konaklar inşa etmeye, çocuklarını Avrupa’ya okumaya göndermeye başlar. Ancak bu zenginlik, birçok cinayeti de beraberinde getirir. Gün geçtikçe artan cinayetleri araştırmaya kalkanların sonu da ölüm olur. Ölenlerin sayısı yirmi dördü aştığında ise davaya FBI atanır. Henüz kurulma aşamasında olan FBI’a bağlı olan bir dedektif gizemli cinayetlerin sırrını çözmek şehre gelir. Dedektif, ele aldığı dava için büroda bulunan Amerikalı Kızılderili dahil olmak üzere gizli bir ekip kurar. Bölgeye sızmayı başaran ekip, soruşturmaya devam ettikçe yaşanan vahşetin arkasında korkunç bir sır olduğunu keşfeder.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir