‘Pota’dan İlk Fragman

Yönetmenliğini Ahmet Toklu’nun üstlendiği TRT ortak yapımı ‘Pota’nın fragmanı yayınlandı.

Dünya prömiyerini İtalya’da düzenlenen ve dünyanın en prestijli çocuk filmleri festivallerinden biri olan 51. Giffoni Film Festivali’nde gerçekleştiren Pota’nın başrolünde ‘Sadakatsiz’ diziyle adından söz ettiren genç oyuncu Alp Akar yer alıyor. Ona Bulut Güneş, Bahar Hacıbektaşoğlu ve Recep Özgür Dereli eşlik ediyor.

 

Sınıflar arasındaki farklılıkları basketbol üzerinden anlatan filmin konusu şöyle: Ahmet, Rusya’ya giden babası uzun zamandır para gönderemeyince, okul saatleri dışında, yaşadığı yoksul semtin yanındaki lüks ve güvenlikli sitedeki markette çalışmaya başlar. Ahmet, âşık olduğu Kezban’ın, bir gün okula basketbol eşyalarıyla gelen Erhan’a olan ilgisini görünce, basketbol oynamaya karar verir. Ama önemli bir sorun vardır. Semtlerinde basketbol oynayabilecekleri bir pota yoktur. Ahmet bu engeli ortadan kaldırmak için bir yol bulmaya çalışır.

Festival yolculuğu devam eden Pota, Türkiye prömiyerini 23-30 Ekim tarihlerinde düzenlen9. Boğaziçi Uluslararası Film Festivali’nde yapacak.

Yayınlanan fragmanı izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=u4x9mqp3RIc

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir