Pera Müzesi’nde Ters Köşe Program

Pera Film 14 Şubat’ta başlayan programında sinema sevgisini vurgulayan yapımlardan oluşan bir seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor.

Pera Film’in yeni programı ‘Sinema Seni Seviyorum’, şubat ayının anlam ve önemini öne çıkartan romantik filmler yerine bir anlamda ters köşe yaparak sinemayla özel ilişkiler kuran, sinema sevgisini öne çıkartan kurmaca film ve belgeselleri bir seçkide topluyor. Programda yer alan 11 yapım, gerek sinemanın diğer sanat dallarıyla arasındaki iletişim yollarını araştıran, gerekse de sinema yapım sürecini coşkulu bir dille perdeye yansıtan eserlerden oluşuyor.

Sinema Seni Seviyorum programı 14 Şubat – 08 Mart 2015 tarihleri arasında Pera Müzesi’nde takip edilebilir. Programla ilgili gösterim programı ve bilet işlemleri dahil tüm bilgilere www.peramuzesi.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Programın her biri çok değerli yapımlarının listesi ise şu şekilde:

Aya Yolculuk – Georges Méliès
Nefret – Jean Luc Godard
Bardot la Méprise – David Teboul
Henri-Georges Clouzot’nun Cehennemi – Serge Bromberg, Ruxandra Medrea
Agnès’in Plajları – Agnès Varda
Serbest Radikaller: Bir Deneysel Sinema Tarihi – Pip Chodorov
Olağanüstü Yolculuk – Serge Bromberg, Eric Lange
237 No’lu Oda – Rodney Ascher
Bu Filme Henüz Yaş Sınırlaması Getirilmedi – Kirby Dick
Sapığın Sinema Rehberi – Sophie Fiennes
Lütfen Başa Sarın – Michel Gondry

Sinema her şeyim. Hayallerim, bir şekilde hangi alanı olursa olsun temas halinde olmak istediğim, hayatımın vazgeçilmezi..Woody Allen, Dardenne Kardeşler ve Reha Erdem'in sinema dünyalarından tarifsiz bir şekilde etkilenirken; sinema tarihinin en iyi filminin Yurttaş Kane olduğu üzerine düşüncem, seyrettiğim her filmle biraz daha pekişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir