Pazartesi Filmleri’nde ‘Batı Frekansı’

Goethe-Institut Istanbul ve Beyoğlu Pera Sineması işbirliğiyle, “Pazartesi Filmleri” başlığı altında Beyoğlu Pera Sineması’nda yönetmen Robert Thalheim’in  “Batı Frekansı” adlı filmi seyirciyle buluşacak.

Her pazartesi önemli yapımların seyirci karşısına çıktığı “Pazartesi Filmleri” kuşağının 18 Haziran’daki konuğu, yönetmen Robert Thalheim. Saat 19.00’da gösterimi başlayacak olan filmin başrollerini Friederike Becht, Luise Heyer, Franz Dinda, Volker Bruch ve Hans Uwe Bauer paylaşıyor. Etkinliğe giriş ücretsiz.

Batı Frekansı

1988 yazındayız. 17 yaşındaki ikiz kardeşler Isa ve Doreen gelecek vadeden iki sporcudur. Genç kızlar ülkeleri Doğu Almanya’yı kürek yarışlarında başarıyla temsil etmeyi amaçlamıştır. Hazırlık için Macaristan’daki bir yaz kampına giderler ama yolda tanıştıkları Batı Alman Arne ve Nico akıllarını çeler. Doreen’in Arne’ye âşık olup onunla beraber Batı’ya kaçmaya karar vermesi ise, o güne değin hiç ayrılmamış kardeşlerin arasındaki bağı sarsar. Batı Frekansı gençlik filmlerinden tanıdık yaz aşklarını, ayrıca dostluğu ve kardeşliği işlerken geçtiği dönemin ruhunu yansıtmak için Depeche Mode, The Cure, Camouflage gibi grupların şarkılarına da bolca yer veriyor.

 

 

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir