Parazit Yeni Bir Rekora İmza Attı!

92. Oscar Ödül Töreni’nde tarih yazan Bong Joon Ho’nun yönetmen koltuğunda yer aldığı Parazit (Parasite) yayınlandığı dijital izleme platformu Hulu’da yayınlanan filmler arasında ilk haftasında izlenme rekoru kırdı.

‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Uluslararası Film’ dallarında aynı anda ödül alarak tarihe imze atan Parazit (Parasite) 8 Nisan’da coronavirüs salgını sebebiyle evde olduğumuz şu günlerde Hulu’da yayınlandı. Bir haftalık süreçte Parasite bugüne kadar Hulu’da seyredilen ikinci en çok izlenen film oldu.

Amerikalı seyircilerle Hulu üzerinden buluşan film, Türk seyircilerle de Digitürk Bein Connect üzerinden buluşuyor.

Filmin Konusu

Rutubetli bir bodrum katında zor şartlarda yaşayan fakir Kim ailesi ile refah içinde lüks bir evde yaşamını sürdüren zengin Park ailesinin etkileşimi üzerinden sınıflararası farklılıklara odaklanıyor. Kim ailesinin hayatı, oğulları Ki-woo’ya gelen bir iş teklifiyle değişir. Park ailesinin kızlarına İngilizce dersi verecek olan Ki-woo, çeşitli dalaverelerle tüm aile fertlerinin de Park’ların yanında işe alınmasını sağlar. Fakat her iki ailenin de hayatları beklediklerinin aksi yönünde gelişecektir. 

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir