Oyunculardan Zorunlu Din Dersine Boykot Çağrısı

Birleşik Haziran Hareketi’nin öncülüğünü yaptığı “laik ve bilimsel eğitim için boykotuna” bazı oyunculardan destek geldi.

Laik ve Bilimsel Eğitim için 13 Şubat’ta gerçekleşeceği belirtilen boykota destek veren bazı oyuncuların mesajları şöyle:

Mazlum Çimen – Müzisyen: Laik ve bilimsel bir eğitim için, çocuklarımızın geleceği için, çağdaş bir toplum oluşması için 13 Şubat boykotunu destekliyorum.

Şebnem Gürsoy – Oyuncu: Bilimsel ve laik bir eğitim için çocuklarımızın aydınlık geleceği için 13 şubatta yapılacak olan eğitim boykotunu destekliyorum. Zorunlu din dersleri ve okulların imam hatiplere dönüştürülmesini kabul etmiyorum.

Orhan Alkaya – Oyuncu: Bilimsel ve laik eğitim için 13 Şubat boykotunu destekliyorum.

Arzu Gamze Çelik –Oyuncu: Laik ve bilimsel bir eğitim için 13 Şubat’ta boykottayız.

Beyti Engin – Oyuncu: Bilimsel ve laik bir eğitim için 13 Şubat’ı destekliyorum.

Menderes Samancılar – Oyuncu: Laik ve bilimsel eğitimi destekliyorum. 13 Şubat’taki boykota sizi de bekliyoruz, siz de destek verin.

Muhammed Uzuner – Oyuncu: Laik ve bilimsel eğitim için 13 Şubat’ta boykottayız.

Bülent Çolak – Oyuncu: 13 Şubat’taki boykota herkesi çağırıyorum ve destekliyorum. Çünkü, oğlumun zorunlu din dersi görmesini istemiyorum. Gerek yok, zorla güzellik olmaz. Teşekkürler.

BHH yaptığı açıklamada, 13 Şubat Cuma günü “Laik ve Bilimsel Eğitim”için velilere çocuklarını okullara göndermemesini istedi. BHH açıklamasında, öğretmen ve eğitimcilerin de derslere girmeyeceğini duyurdu.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir