Oscar Adaylığım Büyük Olay

İspanyol oyuncu Antonio Banderas, Pain and Glory (Acı ve Zafer) filminde canlandırdığı Salvador Mallo karakteriyle Oscar’a aday olması hakkında konuştu.

Pain and Glory (Acı ve Zafer) filminde canlandırdığı Salvador Mallo karakteriyle, En iyi erkek oyuncu dalında Akademi Ödülleri’ne aday olan Antonio Banderas,Good Morning America şovuna katıldı. 9 Şubat’ta Los Angeles’ta düzenlenecek tören öncesi konuşan 59 yaşındaki oyuncu “Oscar adayı olmanın dünya çapında nasıl bir önemi bulunduğunu konusunda bir fikriniz yok. Gerçekten çok güçlüler. Benim gibi birinin küçük bir filmle, kendi dilim İspanyolca’da böyle bir mertebeye ulaşması, büyük bir olay” dedi. 

Nora Navas (Mercedes) and Antonio Banderas (Salvador) in Pain and Glory

92. Oscar Ödülleri’ne aday olduğunu Malaga’da öğle yemeği sırasında aldığını söyleyen Banderas, “Bir anda telefonum çalmaya başladı ve üç yüz mesaj aldım. Bir saate kalmadan restoranın önü magazincilerle dolmuştu. İnanılmazdı” şeklinde konuştu. 

Banderas, En iyi erkek oyuncu kategorisinde; Leonardo DiCaprio, Adam Driver, Joaquin Phoenix ve Jonathan Pryce ile yarışacak. 

(NTV)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir