Ödüllü Filmden Yeni Fragman

77. Venedik Film Festivali’nde Altın Ay ödülünü kucaklayan Nomadland filminden yeni fragman yayınlandı.

Festivallerde adından söz ettiren Nomadland aynı zamanda Oscar favorileri arasında da yer alıyor. Oscar’lı oyuncu Frances McDormand’ın başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Chloe Zhao oturuyor.

Film Jessica Bruder’ın kurmaca olmayan 2017 tarihli kitabı Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century’den uyarlandı.

Filmin Konusu

 60’lı yaşlarında olan Fern, Nevada kırsalında yaşamaktadır. Şehirdeki ekonomik çöküşten etkilenen Fern, neredeyse tüm eşyalarının kaybeder. Bu durumun ardından Fern, minibüsünü bir karavan haline getirip, modern bir göçebe olarak yola koyulur.

Yayınlanan fragmanı izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=6sxCFZ8_d84

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir