Nuri Bilge Filmleri Avrupa Turunda

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından yürütülen “Türk Filmleri Haftası” projesiyle Nuri Bilge Ceylan’ın, ‘Ahlat Ağacı’, ‘Kış Uykusu’ ve ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’ filmleri Roma ve Viyana’da gösterilecek.

Söyleşiler Olacak

‘Ahlat Ağacı’, ‘Kış Uykusu’ ve ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’ filmlerinin yer alacağı etkinlikte sinema öğrencileri, yönetmen ve yapımcılarla bir araya gelerek, söyleşiler gerçekleştirecek.

Bir Zamanlar Anadolu’da Filminden

Başka Ülkelerde de Gösterilecek

“Türk Filmleri Haftası” kapsamında ayrıca yıl sonuna kadar birçok yerli yapım, Lübnan, Bosna Hersek, Avusturya, Fas, İtalya, Macaristan, Romanya ve Kazakistan’da da seyircilerin beğenisine sunulacak.

Birçok Önemli İsim Destek Verdi

Bugüne kadar proje kapsamında Türk sinemasının usta oyuncularından Hülya Koçyiğit ve Perihan Savaş’ın yanı sıra Gürkan Uygun, Esra Bilgiç, Kadir Çöpdemir, Emre Kızılırmak, yönetmenlerden Mustafa Öztürk ve İsmail Fidan, yapımcı Nermin Aytekin ile yazar, senarist Tarık Tufan sinemaseverlerle bir araya geldi.

Gösterim Tarihi Belli

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün destekleriyle yürütülen ve bugüne kadar 20 ülkede yapılan etkinlik kapsamında, Cannes ve Antalya Altın Portakal gibi uluslararası film festivallerinde adını dünyaya duyuran Nuri Bilge Ceylan’ın filmleri 22-24 Kasım’da Roma’da, 2-8 Aralık’ta Viyana’da gösterilecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir