Nolan’ın Yeni Filmi İçin Karar Verildi

Usta yönetmen Christopher Nolan’ın imzasını attığı ve yılın en çok heyecanlandıran filmlerinden olan Tenet’in kesin olarak sinemalarda gösterime sunulacağı Warner Bros tarafından açıklandı. Stüdyo böylece filmin bir online izleme platformuna satılabileceği dedikodularına son vermiş gibi görünüyor.

John David Washington ve Robert Pattinson’ın başrolünü paylaştığı Tenet filmiyle ilgili yeni gelişmeler paylaşıldı. Christopher Nolan, geçtiğimiz ay içerisinde bir açıklama yapmış ve asıl amacın filme herhangi bir şekilde ulaşmak olduğunu belirtmişti. Bu sözler, Tenet’in bir online izleme platformunda da yayınlanabileceği anlamını ortaya çıkarmıştı. Ancak şimdi Warner Bros’tan bir açıklama geldi ve filmin yalnızca sinemalarda gösterileceği sonucu çıkarıldı: “Tenet’i bu yaz ya da ne zaman açılırlarsa sinemalarda gösterme düşüncesine bağlıyız ve bu konuda heyecanlıyız. Sinema deneyimini ve gösterim ortaklarımızı desteklemeyi sürdürüyoruz ve Tenet ile Wonder Woman dahil olmak üzere tam olarak bu kategoriye giren, insanları sinemalara gitmeye teşvik edecek önemli filmlerimize güvenimiz tam.”

Tenet’ten geçtiğimiz aylarda bir fragman paylaşılmıştı, ancak konusu hakkında hiçbir detay vermeyen bir fragmanla karşı karşıya kalmıştık. Oyuncu kadrosunda, Robert Pattinson, John David Washington, Clemence Poésy, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Michael Caine ve Aaron Johnson Taylor bulunan “Tenet”, birden fazla ülkeyi kapsayan casusluk destanı olarak tanımlanıyor. Bir dedikoduya göre film Inception ile bağlantılı olabilir. Ancak bu durum dedikodu olarak varlığını sürdürüyor.

Geçtiğimiz haftalarda Cinemark sinema zinciri, salonların üç ay içerisinde açılacağını belirtmişti. Ancak Amerika’da coronavirüs nedeniyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 50.000’i geçti. Bu durumda sinemalar açılsa bile herhangi bir izleyicinin gitmek isteyip istemeyeceği tahmin edilemiyor.

Eğer sinemalar açılırsa Tenet 17 Temmuz 2020’de, Wonder Woman 1984 ise 14 Ağustos 2020’de sinemalarda olacak. (Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir