Nolan’dan Yardım Çağrısı!

Usta yönetmen Christopher Nolan corona virüsünün sinemaya etkisine dair Wahing Post’ta bir yazı yazdı.

21 Mart’ta yazdığı yazıda hükümetten, kapanan ekonomik rahatlama planlarından ülkenin sinemalarını ve çalışanlarını hatırlamasını istedi.

Yazının bir kısmı şu şekilde:

” İnsanlar filmleri düşündüğünde akılları önce oyunculara ve stüdyolara gidiyor. Ancak film işi herkesle ilgili: Arka planda çalışan insanlar, ekipmanları yönetenler, bilet satış, film rezervasyonu, reklam satışı ve salonları filmleri hazırlayanlar… Sinema endüstrisi birçok kişiye iş ve herkes için eğlence sağlayan sosyal yaşamın hayati bir parçası. Bir film yapımcısı olarak işim, o işçiler ve izleyiciler olmadan asla tamamlanamaz. Stüdyolarla stratejik ve ileri görüşlü bir ortaklık gerekiyor. Geçtiğimiz birkaç hafta bizlere hayatın sinemaya gitmekten çok daha önemli kısımları olduğunu hatırlattı. Salonlar karardıkça durum korkunç hale geldi ancak, kısa süreli kayıplar geri kazanılabilir. Bu kriz geçtiğinde, kolektif insan katılımı ihtiyacı, birlikte yaşama, sevme, gülme ve ağlama ihtiyacı her zamankinden daha güçlü olacak. Filmlerin bize neler sunabileceğini görmeye ihtiyacımız var. Belki benim gibi, surround ses, soda, patlamış mısır ya da film yıldızları için salonlara gittiğinizi düşündünüz ama biz, birbirimiz için oradaydık.”

Christopher Nolan salgından sonra normal hayata döndüğümüzde sinemanın bize iyi geleceğini, bu noktada hükümetinde yardımcı olması gerektiğini belirtiyor. Corona virüs salgını sebebiyle bir ertelemez olmazsa son filmi Tenet, 17 Temmuz 2020’de sinemaseverlerle buluşacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir