Netflix ve BKM’den ’50M2′ Geliyor!

Netflix ve BKM ortaklığında gerçekleşecek 50m2 dizisinin çekimleri bugün başladı.

Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’in birlikte yöneteceği dizinin kadrosunda; Aybüke Pusat, Engin Öztürk, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç yer alıyor.

Kara komedi türünde olacak dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak. Burak Aksak hem senaristliğini hem de yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir ile birlikte yer alacak.

Dizinin Konusu

Bu yıl içinde tüm dünyada aynı anda yayına girmesi planlanan 50m2, karanlık alemlerde nam salmış, gizemli bir tetikçi olan Gölge’nin kim olduğunu bulma yolculuğunu konu alıyor. Gölge, babası gibi gördüğü Servet tarafından uğradığı ihanetin ardından kaçarken kendini hiç bilmediği bir mahallenin 50 metrekarelik terzi dükkanında bulur. Ortalık durulana kadar oraya sığınan Gölge’yi gören mahalle sakinleri onu yeni vefat etmiş terzi dükkan sahibinin oğlu zanneder. Yalan üzerine kurulu bu yeni kimlik, Gölge’nin geçmişi ve kimliğiyle ilgili sırları ortaya çıkaracaktır. Mahalleye ve buradaki insanlara alıştıkça Gölge yeni birine dönüşecek ve gerçekte kim olduğunu anlamaya başlayacaktır.

Diziye dair ilk video ise bugün Netflix Türkiye youtube hesabından yayınlandı. Video’yu izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=V6vL-pBK9l4&t=0s

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir