Netflix Paranızın Karşılığını Veriyor Mu?

Netflix müşterilerinin, endüstrinin en büyük akış platformuyla bir sevgi-nefret ilişkisi var gibi görünüyor.

Whip Media’nın 2022 Akış Platformu Memnuniyeti Raporuna göre Netflix, büyük akış platformları arasında en vazgeçilmez hizmet olmaya devam ediyor ve ABD’li üyelerin %31’i yalnızca bir video aboneliğine sahip olacak olsalar, bu hizmetin Netflix olacağını söylüyor. İkinci sırada, %19’luk bir kesimin kullanmaya devam edeceğini söylediği HBO Max var.

Ayrıca Netflix, ankette hem kullanıcı deneyimi hem de içerik önerileri açısından 1. sırada yer alıyor. Ancak algılanan değer açısından, izlenen dokuz abonelik hizmeti arasında son sırada! HBO Max en yüksek sırada ve Disney+ ikinci sırada.

Anket, Netflix, Disney+, HBO Max, Apple TV+, Hulu, Peacock, Paramount+, Amazon’un Prime Video ve Discovery+ kullanıcılarının müşteri memnuniyetini ölçtü. Anket için, bir eğlence verileri ve analitik sağlayıcısı olan Whip Media, TV Time uygulamasının 2.460 ABD’li kullanıcısıyla çalıştı.

Netflix, Whip Media’nın 2022 anketinde sahip olunması gereken tek hizmet olarak en üst sırada yer alırken, şirketin 2021 anketine kıyasla yüzde 10 düşerken, HBO Max ve Disney+ geçen yılın üstünde puanlar aldı.

Kaynak: Variety

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir