‘Nasipse Adayız’ın Galası Rotterdam’da Yapıldı!

Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ve başrollünde yer aldığı ‘NasipseAdayız’ filminin galasın geçtiğimiz günlerde 49. Uluslararası Rotterdam Festivali’nde yapıldı.

Galaya başta Ecan Kesal olmak üzere Selin Yeninci, Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta, kurgucusu Ali Aga, idari yapımcıları Yamaç Okur ve Suzan Güverte katıldı.

Elazığ Depremi Unutulmadı

Gösterim öncesi biletleri tükenen ‘Nasipsa Adayız’ filmi ilgiyle karşılandı. Filmden sonra gerçekleşen soru cevapda Ercan Kesal yaşanan depremden dolayı üzüntüsünü ve kayıpları anarak konuşmasına başladı. Yönetmen olarak katıldığı ilk festival olduğunu belirten Kesal çok heyecanlı ve farklı olduğunu belirtti.

Filmin Konusu

Kemal Güner hekim ve güç sahibi olmanın da sağladığı avantajlarla iyi bir sosyal çevre oluşturmuş, etrafında saygın,  sevilen, iyilik timsali, fakir babası doktor imajı yaratmıştır. Yarattığı bu imaja giderek kendisi de kapılan Dr.Kemal, bulunduğu ilçenin Belediye Başkanı olmaya heveslenir. Heveslenmekle de kalmaz ve resmen aday adayı olmaya karar verir. O artık bir aday adayıdır ve önümüzdeki belediye seçimlerinde de “Nasipse Adaydır!”

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir