‘Nasipse Adayız’ Galasını İFF’de Yapıyor!

Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ve başrollünde yer aldığı ‘Nasipse Adayız’ filminin Türkiye galasını 17-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek 39. İstanbul Film Festivali’nde yapacak.

Dünya galasını 49. Uluslararası Rotterdam Festivali’nde yapan Nasipse Adayız, coronavirüs salgını sebebiyle ertelenen 39. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal ve Ulusal Kısa Yarışmaları’nın 17-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek gösterimlerinde sinemaseverlerle buluşacak.

Kültür Bakanlığı ve İKSV katkılarıyla gerçekleşen festival, Sakıp Sabancı Müzesi’yle yaptığı iş birliğiyle gösterimleri açık hava sinemasında yapacak.

Filmin kadrosunda Selin Yeninci, İnanç Konukçu, Muttalip Müjdeci, Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta yer alıyor. Yapımcılığını Ay Yapım ve Poyraz Film üstleniyor.

Nasipse Adayız 24 Temmuz Cuma günü saat 21.00’da gösterimi gerçekleşecek.

Filmin Konusu

Kemal Güner hekim ve güç sahibi olmanın da sağladığı avantajlarla iyi bir sosyal çevre oluşturmuş, etrafında saygın,  sevilen, iyilik timsali, fakir babası doktor imajı yaratmıştır. Yarattığı bu imaja giderek kendisi de kapılan Dr.Kemal, bulunduğu ilçenin Belediye Başkanı olmaya heveslenir. Heveslenmekle de kalmaz ve resmen aday adayı olmaya karar verir. O artık bir aday adayıdır ve önümüzdeki belediye seçimlerinde de “Nasipse Adaydır!”

Yayınlanan fragmanı izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=-JD6zdOWxO8

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir