2021’in En İddialı 15 Dram Filmi!

2020 yılının ilk yarısını coronavirüs salgınından etkilenen sektörler arasında sinema bir adım öne çıkıyor. Yılın ikinci yarısı, vizyona girecek filmler, yapım sürecindeki projeler ve devam etmesi gereken filmler açısından daha da önem taşıyor.

İkinci yarıda Mulan, Tenet ve Wonder Woman 1984 filmleri vizyona girecek. 2021 yılı her anlamda her türde filmlerle sinemaseverlere 2020 yılındaki sinemadan uzak zamanları unutturacak gibi duruyor.

Daha önce 2021 yılı vizyona girecek aksiyon filmleri listesini yayınlamıştık. Bu hafta dram türünde vizyona girecek filmlerin listesini sizler için derledik.

Listede Martin Scorsese’nin yeni filmi The Killers of the Moon, Paolo Sorrentino’nun Mob Girl’ü de yer alıyor. Ama vizyon tarihlerinin belirsiz olduğunu belirtmek gerek.

Vizyon tarihleri belli olan filmlerin bazıları kadrolarıyla dikkatleri çeken King Richard, Prisoner 760, The Little Things şeklindedir.

Listenin tamamı ise şöyle:

Blonde

Yönetmen: Andrew Dominik

Oyuncular: Ana de Armas, Julianne Nicholson, Andrien Brody

Marilyn Monroe’nin kariyerinde yükselişi, yaşadığı buhranları anlatılacak.

The Killers of the Flower Moon

Yönetmen : Martin Scorsese

Oyuncular : Leonardo DiCaprio, Robert De Niro

The Killers of the Flower Moon, Osaga cinayetleri ve FBI’ın doğuşunu konu ediliyor. 1920’lerde , Oklahoma’daki Kızılderili birliği olan Osage’in üyeleri, petrolün kendi topraklarının altında olduğunu keşfeder. Artık varlık içinde olan üyeler, şoförlü araçlara binmeye, konaklar inşa etmeye, çocuklarını Avrupa’ya okumaya göndermeye başlar. Ancak bu zenginlik, birçok cinayeti de beraberinde getirir. Gün geçtikçe artan cinayetleri araştırmaya kalkanların sonu da ölüm olur. Ölenlerin sayısı yirmi dördü aştığında ise davaya FBI atanır. Henüz kurulma aşamasında olan FBI’a bağlı olan bir dedektif gizemli cinayetlerin sırrını çözmek şehre gelir. Dedektif, ele aldığı dava için büroda bulunan Amerikalı Kızılderili dahil olmak üzere gizli bir ekip kurar. Bölgeye sızmayı başaran ekip, soruşturmaya devam ettikçe yaşanan vahşetin arkasında korkunç bir sır olduğunu keşfeder.

Mob Girl

Yönetmen Paolo Sorrentino

Oyuncular: Jennifer Lawrence

Mob Girl, polis için muhbirlik yapan genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Arlyne Brickman, New York’un Aşağı Doğu Yakası’nda çetelerin arasında büyüyen genç bir kadındır. Başlarda çete üyelerinin ayak işlerini yapan Arlyne, zamanla iyice bu kirli dünyanın içine girer. Uzun uğraşlar sonucu bu hayatı ardında bırakmayı başaran Arlyne, polis için muhbirlik yapmaya başlar.

Prisoner 760 – 1 Ocak 2021

Yönetmen Kevin Macdonald

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Jodie Foster, Shailene Woodley

Prisoner 760, on yıldan fazla bir zaman boyuncu yargılanmayı bekleyen bir adamın hikayesini konu ediyor. Terörist olmakla suçlanan Mohamedou Ould Slahi, gözaltına alınır. Suçsuz olduğunu söylese de kendisine kimseyi inandıramayan Mohamedou, mahkeme karşısına çıkacağı günü bekler. Aradan yıllar geçmesine rağmen mahkemeye çıkarılmayan Mohamedou, bu süreçte çeşitli işkencelere maruz kalır. Yeniden özgürlüğüne kavuşacağına dair ümidini kaybeden Mohamedou, bu sırada kendisine yardım eden avukat sayesinde hakkını aramaya başlar.

Wild Mountain Thyme – 8 Ocak 2021

Yönetmen: John Patrick Shanley

Oyuncular : Emily Blunt, Jon Hamm, Jamie Dornan, Christopher Walken, Lydia McGuinness

John Patrick Shanley’in “Outside Mullingar” adlı oyunundan uyarlanan filmde bir toprak anlaşmazlığı etrafında filizlenen bir aşk hikayesi anlatılıyor.

The Little Things 29 Ocak 2021

Yönetmen : John Lee Hancock

Oyuncular: Denzel Washington, Natalie Morales, Rami Malek, Jared Leto

Film, seri bir katili yakalamak için Los Angeles’tan Detective Baxter (Malek) ile bir araya gelmek zorunda kalan, zor bir karaktere sahip, Kern County, DA’den Detective Deke’yi (Washington) izliyor.

Respect 5 Şubat 2021

Yönetmen : Liesl Tommy

Oyuncular : Jennifer Hudson, Forest Whitaker, Marlon Wayans, Audra McDonald, Mary J. Blige

Respect, müzik ikonu Aretha Franklin’in hayatına odaklanıyor. Filmde, Franklin’in babasının klisesinin korusunda şarkı söylediği çocukluklar zamanlarından, ikonik bir süperstar ve bir sivil haklar aktivistine dönüştüğü zamanlara bir yolculuk yapılıyor. Jennifer Hudson’ın Aretha Franklin’e hayat verdiği biyografik yapımın yönetmen koltuğunda Liesl Tommy oturuyor.Dağıtımcı 

Baba – 19 Şubat 2021

Yönetmen : Florian Zeller

Oyuncular : Olivia Colman, Anthony Hopkins, Imogen Poots, Rufus Sewell, Olivia Williams

Baba, yaşlılığı ile başa çıkmaya çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. Yaşlılığın etkilerini gün geçtikçe daha çok hisseden bir adam, bu süreçte yanında olmaya çalışan kızının tüm yardımlarını reddeder. Hayatındaki değişen koşulları anlamaya çalışan adam bu süreçte sevdiklerinden, kendi zihninden hatta gerçekliğinden şüphe duymaya başlar.

Tom Clancy’s Without Remorse 27 Şubat 2021

Yönetmen : Stefano Sollima

Oyuncular: Cam Gigandet, Jamie Bell, Michael B. Jordan

om Clansy’nin ünlü romanından beyaz perdeye aktarılan Without Remorse, 70’lerde John Kelly isimli deneyimli bir Amerikan komandosunun, Mr. Clark isimli bir CIA ajanına dönüşme hikayesini anlatıyor. Mr. Clark rolünü Michael B. Jordan canlandırıyor.

The Many Saints of Newark 12 Mart 2021

Yönetmen : Alan Taylor

Oyuncular: Michael Gandolfini, Vera Farmiga, Jon Bernthal, Billy Magnussen, Ray Liotta

The Many Saints of Newark, sevilen dizi The Sopranos’da yaşananların öncesini konu ediyor. 1960’lı yıllarda geçen filmde, Afrikalı Amerikalılar ile İtalyan Amerikalılar arasındaki mücadeleye odaklanılıyor.

The Passion of the Christ: The Resurection 31 Mart 2021

Fatherhood 9 Nisan 2021

Yönetmen Paul Weitz

Oyuncular: Kevin Hart, Anthony Carrigan, DeWanda Wise

Fatherhood, kızının doğumundan bir gün sonra karısının beklenmedik ölümü ile sarsılan bir babanın, kızını tek başına büyütme çabasını konu ediyor.

16 Nisan Bios

 14 Mayıs Annette

Samaritan 4 Haziran 2021

Yönetmen : Julius Avery

Oyuncular : Sylvester Stallone

Genç bir çocuk, yirmi yıl önce destansı bir savaştan sonra kaybolduğu düşünülen bir süper kahramanın aslında hala etrafta olabileceğini öğrenir.

  In The Heights 20 Ağustos 2021

Yönetmen : Jon M. Chu

Oyuncular : Stephanie Beatriz, Lin-Manuel Miranda, Jimmy Smits, Dascha Polanco

New York’un Washington Heights mahallesinde geçen hikaye bir şarap dükkanı sahibine odaklanıyor. Büyükannesinden kendisine bir servet miras kalan dükkan sahibi, dükkanı kapatıp emekli olma ve Dominik Cumhuriyeti’ne yerleşme konusunda karışık duygular içinde kalıyor.

Elvis 5 Kasım 2021

Yönetmen : Baz Luhrmann

Oyuncular : Austin Butler, Tom Hanks, Olivia DeJonge

Rock’n Roll’un kralı Elvis Presley’in hayatına odaklanacak filmin başrolünde genn oyuncu Austin Butler yer alacak.

King Richard 19 Kasım 2021

Yönetmen : Reinaldo Marcus Green

Oyuncular : Will Smith, Aunjanue Ellis, Saniyya Sidney, Demi Singleton, Jon Bernthal

King Richard, tenis kortlarında birer yıldız haline gelen Venus Williams ve Serena Williams’ın babaları Richard Williams’ın, profesyonel hayatı ve kızları ile olan ilişkisini konu ediyor.

İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı. Yüksek lisansını Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında, "Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi" başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı "Sinema ve Felsefe" dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. 2019-2021 yılları arasında filmarasidergisi.com 'un yayın koordinatörlüğünü yaptı. Şimdilerde ise haberleri, röportajları ve sinema yazılarıyla yer alıyor. 2022 yılından itibaren Litros Sanat Dijital Kültür Sanat Gazetesi'nde editör olarak çalışıyor. Sinemanın gücüne inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir