‘Muhammed’ Filmi Türkiye’de Gösterilecek

Hz. Muhammed’in çocukluğunu konu alan “Muhammed” filminin basın mensuplarına özel gösterimi, İran’ın başkenti Tahran’da Ferheng sinemasında yapıldı. Türkiye, Fransa, Katar, Japonya gibi farklı ülkelerden basın mensubu ve çeşitli ülkelerin büyükelçileri de dahil yoğun katılım eşliğinde, İran’ın başkenti Tahran’da bulunan Ferheng Sineması’nda düzenlendi.Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mecidi, İslam’ın rahmet penceresinden seyredilmesi ve müslümanların vahdetine vesile olmasını ümit ettiği belirtti.

İranlı yönetmen, yapımcı ve senarist Mecid Mecidi, Hz. Muhammed’in çocukluğunu konu alan “Muhammed” filminin yakında Türkiye’de vizyona gireceğini söyledi. Mecidi “Filmin çok yakında Türkiye’de gösterime gireceğini düşünüyorum. Bu konuyla ilgili bir kaç şirketle görüştük. Yarın Türkiye’de olacağım. Türkiye’de gösterim tarihini birkaç gün sonra verebileceğim” dedi.

Mecidi filmin Türkiye’nin ardından Endonezya, Singapur, Malezya, Sri Lanka ve diğer İslam ülkelerinde ve Avrupa ile Amerika’da da gösterime gireceğini bildirdi.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir