Mandıra Filozofu İstanbul’un Fragmanı Yayınlandı

13 Mart’ta vizyona girecek olan yılın merakla beklenen filmi Mandıra Filozofu İstanbul’un fragmanı yayınlandı.

Mandıra Filozofu’nun devam filmi Mandıra Filozofu İstanbul’un fragmanının yayınlandığı saatteki ayrıntı ise gözlerden kaçmadı. 04 Nisan 2014’te vizyona giren ilk filmin fragmanı saat 14:04’te paylaşılmış ve sayıların bu uyumu dikkatleri çekmişti. Mandıra Filozofu, bu geleneği ikinci filmde de bozmadı. Yılın 3. ayının 13. gününde gösterime girecek olan Mandıra Filozofu İstanbul’un fragmanı da geleneğe uygun olarak saat 13:03’te sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Filmi aynı zamanda başrol oyuncusu da olan Müfit Can Saçıntı oturuyor.
Merakla beklenen film Mandıra Filozofu İstanbul’un konusu ise şöyle:

İSTANBUL’UN KAFASI KARIŞACAK

Gökova’nın Çökertme Koyu’nda kendi yaşam tarzında tüm hırslardan arınmış bir şekilde yaşayan Mustafa Ali yıllar önce onu ve annesini terk eden babasının hastalığı nedeniyle İstanbul’a gelmek zorunda kalır.

Ben böyle hayata karşıyım diyen bu garip köylü ile karşılaşması İstanbul için hiç de iyi olmaz. O gelene kadar kendi doğrularıyla mutlu mesut yaşayan İstanbul’un kafası iyice karışır.

Nereden çıkmıştır bu tuhaf adam?

Niceleri gelip de yenememiştir onu, bu adam kimdir ki böyle dalga geçebilmektedir yirmi milyonluk koca devlet?
Paraya, biriktirmeye, çalışmaya, hedef koymaya, başarıya, ölmeyecekmiş gibi yaşamaya karşı olan Mustafali eğlenceli bir hikâyeyle doğru bildiğimiz her şeyi masaya yatırıyor. Başarıyı ödül olarak görmediği için başarısızlık tehdidine boyun eğmiyor. Uluslararası şirketlerde, plaza ofislerinde, güvenlikli sitelerde, üniversite kantinlerinde, öğrenci evlerinde hayatı sorguluyor.

Gelecek korkusu yaratarak bize daha çok şey satmak isteyen modern dünyaya karşı nasıl ayakta kalmamız gerektiğini anlatıyor. Büyük şehirde Mandıra Filozofu olmanın formülünü veriyor ve gençlere şu sözlerle sesleniyor: “Ben gençlerin doğru yola getirilmesine karşıyım.”

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir