FilmArası Dergisi

Kültür Üniversitesi’nden Kısa Film Festivali

İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından düzenlenecek Güneydoğu Avrupa Sinema Okulları Birliği (SEECS) Kısa Film Festivali’nin ilki 28-30 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşecek.

Birliğe üye ülkelerden gelecek yabancı öğrenciler, yönetmenler, senaristler, oyuncular ve film profesyonellerinin buluşma noktası İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi olacak.

Güneydoğu Avrupa Sinema Okulları Birliği’ne bağlı üye okullardaki öğrencilerin ürettiği kısa filmleri üniversite gençliğine sunmak, bu filmlerin yaratıcılarını bir araya getirerek bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarına öncü olmak; bu yolla sinema sanatının evrensel kimliğine katkıda bulunmak ve farklı renkleri bir araya getirmek “İstanbul Kültür Üniversitesi Balkan Sinema Okulları Kısa Film Festivali”nin temel amacıdır.

Festival kapsamında birçok kurmaca ve belgesel film gösterimi yarışacak. Bunun yanı sıra sinemaya ilişkin sergi, panel, workshop ve sempozyumlar düzenlenecek olup, birbirlerinden farklı dillere, kültürlere ve sinema estetiğine sahip ülkelerin sinema öğrencilerinin buluşmasına ev sahipliği yapılacak.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017