Kubrick Belgeselinin Fragmanı Yayınlandı

Usta yönetmen Stanley Kubrick’in hayat hikayesinin anlatıldığı ‘Kubrick By Kubrick’ belgeselinin fragmanı yayınlandı.

The Shining, A Clockwork Orange, 2001: A Space Odyssey, Barry Lyndon, Eyes Wide Shut gibi unutulmaz filmlere imza atan usta yönetmeni anlatan Kubrick By Kubrick’in fragmanı paylaşıldı. Yönetmenin hayatının ve kariyerinin anlatıldığı belgesel, daha önce hiç gün yüzüne çıkmamış görüntülerden oluşuyor.

Belgeselin yönetmen koltuğunda Jerry Lewis The Man Behind The Clown, Calamity Jane: Wild West Legend gibi belgesellere imzasını atan Fransız yönetmen Gregory Monro oturuyor.

Belgesel, Kubrick’in Fransız sinema eleştirmeni Michel Ciment ile konuşmalarına dayanıyor.

Coronavirüs salgını sebebiyle belgeselin gösterimi online olarak 15-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek Tribeca Film Festivali’nde olacak.

Yayınlanan fragmanı izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=ZL-CsJv-Om4&feature=emb_logo

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir