‘Alef’ Bu Akşam Yayında!

BluTV&FX işbirliğiyle çekilen yönetmen koltuğunda ünlü yönetmen Emin Alper’in yer aldığı polisiye dizisi Alef’in bu akşam (10 Nisan) ilk iki bölümü yayınlanacak.

Coronavirüs salgını sebebiyle online olarak dün akşam gerçekleştirilen galasıyla konuklardan tam puan alan dizinin ilk iki bölümü bu akşam saat 21.30’da diziseverlerle buluşacak.

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in yer aldığı dizi BluTV ve FX’te aynı anda yayınlanacak.

Sekiz bölümlük sıra dışı polisiye dizi, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor. Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizi, gizemli yönüyle oyunculara da büyük heyecan yaşatıyor.

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir