Kısalar ‘Sınır’ Tanımayacak

Katadrom Kültür, Sanat ve Sosyal Politikalar Derneği tarafından düzenlenen “Uluslararası Changing Perspectives Kısa Film Festivali”, dördüncü  yılında 05 – 08 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşiyor.

Geçtiğimiz yıllarda “Yabancı Olmak”, “Kimlikler” gibi temalara odaklanan festival özel gösterim seçkileriyle Sofya, Berlin, Kopenhag, Talin ve Madrid’in yanı sıra Türkiye’de Malatya Film Festivali, İnönü Kısa Film Festivali, Edirne Film Festivali ve Randevu İstanbul Film Festivali’nde ve birçok üniversitedeki özel gösterimlerle sinemaseverlerle buluştu.

Festivalin Odağında Bu Yıl “Sınır” Var

Ulusal ve uluslararası gündemin içinden sosyal bir meseleye odaklanan festival 2016 yılında çok daha tanınmış, güçlü ve prestijli bir festival olarak “Sınır” temasıyla yüze yakın filmi ve pek çok sinemacıyı hem İstanbul’da hem Türkiye’deki diğer film festivallerinde, hem de Berlin – Almanya ve Yogyakarta – Endonezya’da  ağırlamaya devam edecek.

Dünyanın dört bir yanından üniversite öğrencilerinin yanı sıra birçok kısa filmcinin yüze yakın filmi “sınırlar”,  “değişim deneyimi”, “kültürel bakış”, “gülünç” ve “şemsiye” bölümleri altında izleyici karşısına çıkacak.

Take me to Jermany

Alman fotoğrafçı Charlotte Schmitz’in Almanya’ya geçmeye çalışan mültecilerin göç yolculuğundan polaroid fotoğraf karelerinin yer aldığı “Take me to Jermany” fotoğraf sergisi ve atölyeler festival kapsamında İstanbullularla buluşacak.

Yeşilçam Sineması, Salt Galata ve SUPA Suriye Pasajı Festivale Ev Sahipliği Yapıyor.

Yeşilçam Sineması ve SALT Galata oditoryumunda gerçekleştirilecek ücretsiz film gösterimleri ve atölyelerin yanı sıra SUPA Suriye Pasajı Salon festival sergisine ev sahipliği yapacak. Festival sonrasında uzun ve kısa metraj filmlerden oluşan bir seçki 12 Mayıs tarihine kadar Yeşilçam Sineması’nda İstanbul seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

Festival Başvuruları Devam Ediyor

Uluslararası bir ekip tarafından organize edilen ve tüm dünyadan şimdiye kadar beş yüzün üzerinde filmin başvurduğu festival için son başvuru tarihi 28 Mart 2016. Başvurular hakkında detaylı bilgi festivalin resmi web sayfası www.icpsff.com  ya da www.katadromart.com adreslerinden alınabilir.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir