Kino 2021 Alman Filmleri Türkiye’de

Goethe-Institut’un düzenlediği Kino 2021: Alman Filmleri Türkiye’de programı 24 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında, fiziksel ve çevrimiçi gösterimlerle seyircilerle buluşacak. Ernst Reuter İnisiyatifi (ERI) ve German Films’in katkılarıyla gerçekleşen Kino 2021’in programında bu yıl 11 film yer almakta.

Geçtiğimiz yıl pandemi koşulları nedeniyle sadece çevrimiçi gerçekleşen Kino, bu yıl sınırlı sayıda gösterimle tekrar sinema salonlarına dönüyor. 23 Eylül‘de İstanbul’da Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek özel açılış gösteriminde, Alexandre Koberidze’nin yönettiği ve Berlinale’de FIPRESCI ödülü kazanan Gökyüzüne Baktığımızda Ne Görüyoruz?, filmin Türkiye hakları sahibi MUBI işbirliğiyle, ülkemizde ilk kez seyirci karşısına çıkacak.

24 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasındaki çevrimiçi gösterimlerse, geçtiğimiz yıl olduğu gibi, İstanbul Film Festivali işbirliğiyle gerçekleşecek. Tüm Türkiye’den takip edilebilecek gösterimlere erişim festivalin çevrimiçi gösterim platformu filmonline.iksv.org‘dan olacak. 10 gün boyunca her akşam 20.00’da yeni bir film gösterime girecek ve 5 gün boyunca erişime açık kalacak. Sadece Türkiye’den erişime açık olacak gösterimlerin biletleri 17 Eylül Cuma saat 10.30’da Passo‘da satışa çıkacak.

Kino 2021’in çevrimiçi gösterimlerine paralel olarak, filmlerin yönetmenleri çevrimiçi canlı sohbetlere konuk olacak ve seyircilerin sorularını cevaplayacak. Bu söyleşiler Kino 2021’in YouTube kanalından takip edilebilecek.

23 ve 24 Eylül’de İstanbul, 25 ve 26 Eylül’de de Diyarbakır‘da fiziksel gösterimlerle seyirciyle buluşacak Kino 2021 Alman sinemasının en güncel ve başarılı örneklerini Türkiye’de sinemaseverlere sunacak. Kino’nun bu yılki yolculuğu 4-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Ankara Uluslararası Film Festivali çerçevesindeki gösterimlerle sona erecek.

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir